Haberler

100 Thieves Hiko: ‘Sentinels’in oynama şekli sizi birçok farklı oyun tarzına hazırlıyor’

LAN için inşa edilen 100T kadrosu, VCT’nin başlangıcından bu yana Masters One ve Two şampiyonlarına karşı sürekli olarak mücadele etti. Ancak 100T’nin yıldız Sova oyuncusu Hiko, Sentinels’e kriptonitleri olarak bakmak yerine, bu kapsamlı denemelerinin Masters Three Berlin’deki çevrimdışı ilk çıkışları için en iyi hazırlık kaynağı olduğuna inanıyor.

100T’nin Havan Liberty’ye karşı açılış galibiyetinden sonra Dot Esports’a “Sentinels’in oynama şeklinin sizi birçok farklı oyun tarzına hazırladığını hissediyorum” dedi. “Seni aşırı agresif, takım olarak hareket etme gibi oyun tarzlarına hazırlıyor.”

Bu hiper-agresif tarz, Sentinels kadrosundaki çeşitli güçlü yönlerden biridir. Sinerjileri ve yüksek oyun mekanikleriyle birleştiğinde, onları Kuzey Amerika sıralamasında zirveye taşıyarak Champions’ta yer edindirdi.

Tüm VCT turnuvası boyunca, Sentinels 100 Thieves’e karşı oynadığı altı maçın hepsini kazandı. Masters One’ın başlangıcından bu yana, 100T toplamda sadece sekiz seri kaybetti, ancak bu serilerin beşi Sentinels’e karşıydı ve üçü 2-0’dı. Aşama Üç’ün sonraki bölümlerinde, 100T, Haven ve Ascent gibi haritalarda kullanmak için üçlü iniatör kompozisyonunu piyasaya sürdü.

Dot Esports’a, “Uzun vadede kompozisyonların önemli olduğunu düşünüyorum, ancak bu oyunun makro hareketlerden çok mikro hareketlerle ilgili olduğunu düşünüyorum” dedi. “Süper büyük, güzel görünümlü infazlara sahip olmanın size bazı rauntlar kazandıracağını düşünüyorum, ancak günün sonunda, temellere ulaşabilmeniz gerekiyor: takas yapabilmek, iyi bir mesafeye sahip olmak ve bir takım olarak toplanmak ve tek başına kaçmak yerine birlikte rakibin üstüne gitmek.”

Hiko ayrıca, bu temellerin, uygun bir şekilde “Sentinels meta” olarak adlandırdığı başarılı oyun stilini oluşturduğunu söyledi. Ona göre, ajan seçimi ve kompozisyonlar, bir takımın bu görevlerde başarılı olmasına izin veren her şeyi yansıtmalıdır, buna post-plant kazanmak da dahildir.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir