Haberler

100 Thieves VCT Masters Berlin’de Gambit’e karşı inanılmaz bir ”comeback” yaptı.

İlk haritayı kaybetmesine ve ikincisinde geriye düşmesine rağmen, 100 Thieves Gambit’e karşı, EMEA’nın favorilerini şaşırtmak için geri döndü ve VCT Masters Three Berlin’de playofflara kalan ilk takım oldu.

100 Thieves, Gambit tarafından seçilen bir harita olan Ascent’te, Gambit agresif oynamayı seçti, ancak 100 Thieves bu oyun tarzına hazırlıklı geldi.

Gambit oyuncularından bazılar örnegin Jett’teki d3ffo’nun oyun kurmada ki etkinligi sayesinde, ilk yarıyı yakın tuttu ve Gambit ilk yarıyı 7-5 önde tamamladı.

100T’nin force roundları, NA ekibine turnuvanın en iyi savunma takımlarından birine karşı herhangi bir iş yapmadı. Gambit, ikinci yarıda 100T’yi ezdi ve Ascent haritasını 13-5 aldı.

D3ffo etkili oyunuyla Icebox’ta üstünlüğü Gambit’e verdi. Güçlü savunma ekibinin aynı derecede tehlikeli bir saldırı planı vardı: iyi zamanlanmış, kararlı ve tahmin etmesi zor. Gambit, 100T mola almadan önce 6-1 öne geçti ve ilk yarıdan önce saldırıda 9-3 öne geçti.

Sheydos ve nAts, tabanca turunda retake’i iki kişi yaptı, ancak 100T, canlı kalmak için post-plantlere tutunarak, yavaş yavaş bir geri dönüş yaptı. 100T 10-3 gerideydi, ancak durumu 11-11’e getirdi, klasik bir Hiko debriyajı seriyi üçüncü haritaya göndermek için Icebox’ta geri dönüşü perçinledi.

100T, Split’te savunma başladı ve agresif oyunları Gambit’i baskı altında ve az kişili site pushlar yapmaya zorladı. Gambit, sadece bir kaç full buy kazanarak birkaç tur aldı, ancak LAN gazileri nitr0 ve steel sayesinde birkaç 1v1 senaryosunu 100 Thieves kazandı. NA düellocusu Asuna Jett’ten (ajanla 17 kişi öldürdü) iyi fayda sagladı, devre arasında 9-3 100T öne geçti. Tabanca turunu almasına rağmen, 100T hala güçlü bir Gambit savunmasıyla mücadele etmek zorunda kaldı, ancak bir başka Hiko vitesi, 100T’nin sonunda kendilerini bitiş çizgisine sürüklemesi için gerekli ivmeyi sağladı.

100 Thieves’in kazanması, serinin nasıl başladığını düşünürsek, birinci haritanın ve ikinci haritanın ilk yarısını kararlı bir şekilde Gambit’e vermesiyle sürpriz oldu. Görünüşe göre Gambit, Japonya’nın Crazy Raccoon’unu turnuva açılışında ezdikten sonra üst üste ikinci serisine hükmedecek ve serinin her birinde sadece bir harita kaybedecek gibi görünüyordu. 100T, ilk gün Havan Liberty’yi mağlup ettikten sonraki bu galibiyetiyle play-offlara yükseldi.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir