Haberler

2021’de VALORANT’ta yapılan en iyi 5 değişiklik!

AFKer’larla mücadeleden ekonomiyi yeniden işlemeye kadar…

VALORANT’ın iki haftalık güncellemeleri, denge değişiklikleri ve yeni özellikleri onu taktiksel nişancı oyunlarındaki benzerlerinden ayırıyor. Oyun, eğlenceli, ödüllendirici ve rekabetçi bir deneyim yaratmak için sürekli gelişiyor, gelişiyor ve uyarlanıyor.

AFKer’larla mücadeleden ekonomiyi elden geçirmeye kadar, 2021’de VALORANT’ta yapılan en büyük ve en iyi değişiklikler burada.

AFK sorununu çözme

Riot, AFK oranını 2021’de yarıya indirdi ve taktik nişancı topluluğunu uzun süredir rahatsız eden bir sorunu düzeltti. AFK oranı – bir oyuncunun oyundan ayrılma veya başka bir şekilde oyuna katılmama oranı – 2020’de benzer bir seviyede kaldı. Ancak geliştiriciler, gelişmiş bir AFK algılama sistemi oluşturduktan ve tekrarlayan suçlular için cezalar verdikten sonra, önemli ölçüde düştü.

Mart ayında oyunda yapılan değişiklikler, oyundan kopan veya uzun süre tamamen hareketsiz kalan oyuncuların tespit edilmesine yardımcı oldu. Gelişmiş bir takip sistemi ve “AFK davranışını” kaydeden bir AFK derecesi de uygulandı ve oyuncular için genel olarak daha iyi bir deneyime katkıda bulundu.

KAY/O’nun ilk çıkışı

Yoru, Astra ve Chamber’ın hepsinin kendine has özellikleri var ve her biri masaya yeni bir şey getirdi, ancak KAY/O 2021 için grubun seçimi. Oyuncuları “temellere geri döndüren” bir ajan olarak tanıtılan bu forma, silah oyununa vurgu yapıyor.

KAY/O, FPS geçmişi olan oyuncular için eğlenceli ve tanıdık bir ajandır. Bir flaş bombası, bir parça bombası ve düşman yeteneklerini bastıran ve geçersiz kılan bir bıçak ve nihai ile tamamlanan, oyuncuları önce ateş etmeye ve sonra soru sormaya zorlar.

Klasik sağ tıklama nerfü

Riot, oyundaki en güçlü silahlardan birini sinirlendirerek 3.09 Yaması’nda Klasik’ten güç aldı. Classic gibi (bu arada bedava olan) şık küçük bir silah, asla zıplarken öldürme kapasitesine sahip olmamalıydı. Zıplarken veya hareket halindeyken yakın-orta menzilli karşılaşmalarda üstün performans gösteren silah, sınırlarının çok ötesine geçiyordu.

Geliştiriciler Kasım ayında Classic’in istatistikleriyle uğraştı ve yürüyerek ateşleme hatasını 1,95’ten 2,5’e, koşarak ateşleme hatasını 2,1’den 3,2’ye ve zıplayarak ateşleme hatasını 1,1’den 2,1’e çıkardı. Bu pratikte koşmayı, silahla ateş etmeyi, zıplamayı ve ateş etmeyi gereksiz kılarak silahı Dünya’ya geri getirdi.

Toksinler geri yüklendi

Viper, 2020’deki en kötü ajanlardan biriyken 2021’de en iyi ajanlardan birine dönüştü. Riot, Toxin (pasif), Poison Cloud (Q), Toxic Screen (E) ve Snakebite (C) güçlendirmeleriyle VALORANT kadrosundaki ajanı sağlamlaştırdı.

VCT Masters Reykjavik’e giden ay içinde yayına giren bir güncelleme, Viper’ı benzersiz kılan şeyi, temasıyla yankılanmaya devam etti. Değişiklikler neredeyse anında yürürlüğe girdi ve ona uluslararası sahnede performans göstermesi için gereken son malzemeleri verdi.

VCT Şampiyonları geldiğinde Viper, Jett, Sova ve Astra’nın arkasından oyunda en çok seçilen ajanlardan biriydi. Breeze ve Icebox’ta zamanın yüzde 100’ü seçildi ve Bind’de neredeyse tartışmasızdı.

Para üzerinde

Riot, Yama 3.0’da VALORANT’ın ekonomisine bir darbe indirdi ve silah ve yetenek fiyatlarında kapsamlı değişiklikler yaptı. Bu değişiklikler, silah oyununa vurgu yapmayı ve oyuncuların daha dinamik teçhizat ve stratejiler oluşturmasını sağlamayı amaçladı. Jett’s Bladestorm, Raze’s Showstopper ve Sage’s Resurrection gibi yeteneklerin maliyeti artırılırken Marshall, Operator ve Guardian gibi silahların fiyatları düşürüldü.

Bu, KAY/O’nun piyasaya sürülmesiyle birlikte, geliştiricilerin oyunu, atış yapmanın en önemli olduğu ve yeteneklerin taktiksel fırsatlar yarattığı ve basitçe silah oyununun artırıldığı taktiksel nişancılık köklerine geri götürmeye kararlı olduklarını açıkça ortaya koydu.

Kaynak

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR