Haberler

Activision, Call of Duty hile distribütörü EngineOwning’e dava açtı

Son 12 ayda, Call of Duty oyunlarında hileler yaygınlaştı. Serinin yayıncılarından Activision, oyunlarında hileyi azaltmak için büyük bir adım attı.

Salı günü Activision Publishing, oyunculara birden fazla Call of Duty oyununda hile reklamı yapan ve sağlayan bir şirket olan EngineOwning’e dava açtı.

“Bu dava ile Activision, halkın COD Oyunlarında haksız rekabet avantajları (yani hile) elde etmelerini sağlamak için tasarlanmış çok sayıda kötü amaçlı yazılım ürününü kâr amacıyla dağıtan ve satan bir kuruluşun yasa dışı davranışlarına son vermeyi amaçlamaktadır. ” diye yazdı Activision. “Devam eden bu faaliyetler Activision’ın oyunlarına, genel işine ve COD oyuncu topluluğunun deneyimine zarar veriyor.”

EngineOwning, oyunculara aimbotlar, wallhack’ler, radar gibi farklı hilelere ve hile algılama çevresinde çalışmaya yardımcı olan diğer eklemelere erişim sağlayan bir hizmet sunuyor. Call of Duty oyuncuları abone tabanının önemli bir parçası olsa da şirket Battlefield, Halo Infinite ve Splitgate gibi diğer FPS oyunlarında benzer hileler sunuyor.

Activision, son aylarda 2021’de Call of Duty: Warzone’da büyük bir sorun olarak görünen oyunlarında hileye son verme girişiminde bulundu. Buna binlerce oyuncunun yasaklanması da dahil olsa da, bu dava hile savaşındaki en büyük hamle.

Kaynak

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR