Haberler

Alice: Madness Returns Steam’den tekrar kaldırıldı

Alice: Madness Returns, Steam’de pek iyi vakit geçiremedi. DRM yayıncısı Electronic Arts’ın yaşadığı sorunlar nedeniyle 2016 yılının sonlarında listeden çıkarıldıktan sonra, Madness Returns bu yıl Şubat ayının sonlarında Steam’e geri dönmüştü. Dört aydan kısa bir süre sonra platformdan tekrar kaldırıldı. Steam sayfasında yayınlanan bir bildiride “Yayıncının isteği üzerine, Alice: Madness Returns artık Steam’de satılmamaktadır.” söylendi.

Ani bir şekilde oyunun platformdan kaybolmasının nedeni tam olarak belli değil.

Ancak video oyunu tasarımcısı American McGee, Spicy Horse stüdyosu tarafından yapılan bir diğer oyun Akaneiro: Demon Hunters ile ilgisi olabileceğini düşünüyor. Ancak Spicy Horse, Akaneiro’nun sorunları giderilene kadar satıştan kaldırılmasını amaçlasa da, Alice: Madness Returns için durum öyle gözükmüyor.

McGee hafta sonu Twitter’da “Duyduğuma göre, Akaneiro’yu @Steam’den kaldırmaya çalışırken bir hata meydana geldi ve diğer tüm Spicy Horse oyunları da kaldırıldı. Desteğe ulaşıp bu sorunu çözmeye çalışıyoruz. @valvesoftware’deki herkes bunu daha hızlı düzeltmeye yardımcı olabilir mi?” dedi

McGee, EA tarafından yayınlanan 2000 yılında çıkarılan American McGee’s Alice’in yaratıcı yönetmeniydi. Oyun kült statüsü kazandı ve 2011’de Alice: Madness Returns ile seriye devam edildi. Hayranlar o zamandan beri üçüncü bir Alice oyununu bekliyordu ve sürekli olarak McGee’yi sorguluyorlardı. İyi haber şu ki serinin üçüncü oyunu olarak Alice: Asylum resmi olarak onaylandı.

McGee’nin Alice Harikalar Diyarında’yı fevkalade gaddarca ele almasının üçüncü oyunu, yeni Gizemli stüdyosu ve 3000’den fazla Patreon destekçisi ile istişare edilerek hazırlandı. Oyunun ana hikaye taslağının tam bir PDF’si, Patreon destekçisi olmanız (ve elbette spoiler aldırmamanız) koşuluyla herkesin erişimine açık olacak.Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR