Haberler Oyun-İş Dünyası

Arcane, 38 ülkede Netflix’te zirveye ulaştı

Riot Games ve Netflix’in en yeni dizisi Arcane, son derece popüler hale geliyor. flixpatrol’e göre 38 ülkede yayın platformunda en iyi dizi olarak giriş yaptı.

Arcane, 2021 League of Legends Dünya Şampiyonası finalleri başlamadan hemen önce yayınlanan tanıtım materyalleriyle Riot tarafından yoğun bir şekilde reklamı yapıldı. Ayrıca dünyanın her yerindeki eleştirmenler ve LoL hayranları tarafından da iyi karşılandı. Bu nedenle, erken popülaritesi o kadar şaşırtıcı değil.

Flixpatrol’e göre Arcane şu anda Brezilya, Danimarka ve Polonya gibi ülkelerde Netflix dizileri için en üst sırada yer alıyor. Dizi ayrıca Kanada ve Güney Kore’de ilk beşte yer alıyor. Ve ABD ve İngiltere gibi ülkelerde ilk 10’a girdi. Ülkemizde ise top 5’e girdi.

Bloomberg’e göre Arcane, Çin’de de büyük bir açılış kaydetti. Gösterinin birkaç saat içinde ülkede 130 milyon görüntülendiği ve hızla Tencent’in akış platformunda en çok aranan konu haline geldiği bildirildi.

Dizi, izleyicileri Caitlyn, Jinx, Vi, Jayce ve Ekko gibi League evreninden birkaç tanınmış karakterle tanıştırıyor. Hikayeleri şurada burada kesişiyor ve şu ana kadar özellikle Riot’s MOBA hayranları için ilgi çekici bir olay örgüsü oluşturuyor.

Şu ana kadar Arcane’nin sadece ilk perdesi yayınlandı. İkinci ve üçüncü perde sırasıyla 13 ve 20 Kasım’da yayınlanacak. Bunu akılda tutarak, Arcane’nin bu ay boyunca birçok ülkede en iyi dizi olarak kalması mümkün.

Kaynak

0
0
0
0
0
34
0

Bir cevap yazın

X