E-SPOR Haberler MOBA

Bjergsen, 2022 LCS sezonu için Team Liquid’e resmen katıldı

Eski TSM orta koridor oyuncusu ve baş antrenörü Bjergsen, 2022 sezonu için LCS başlangıç orta koridoru olarak Team Liquid’e katıldı.

Profesyonel League of Legends sahnesinin dokuz yıllık emektarı Bjergsen, daha önce 2014 ve 2020 yılları arasında TSM ile yedi sezon boyunca orta koridorda oynadı. Geçen sezon, organizasyonda baş koçluk rolüne geçti ancak sözleşmesini yenilememeyi tercih etti.

Bjergsen, Liquid tarafından bugün yayınlanan bir tanıtım videosunda, “[Team Liquid]’in birçok yönden bana gerçekten benzediğini düşünüyorum” dedi. “Kazanmayı gerçekten önemsiyorlar. Kazanmak onların bir numaralı önceliği ve bence espor zanaatına ve League of Legends’a çok saygı gösteriyorlar ki bu bende gerçekten yankı uyandıran bir şey.”

Liquid’in 2021 orta koridor oyuncusu Jensen, 2023’e kadar takımda hala sözleşmeli. İki LCS takımı, Dignitas ve TSM dışındaki tüm takımlar, 2022 orta koridorlarını resmen ilan ettiğinden, kaderi şu anda belirsizliğini koruyor.

Dört kez LCS MVP’si olan Bjergsen, LCS 14 Ocak’ta yıllık Lock-in turnuvası için geri döndüğünde Liquid ile ilk kez sahneye çıkacak.

Kaynak

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR