Haberler

Blizzard, 2022 için yaklaşan planlardan biri olan ‘güveni yeniden inşa etmekten’ bahsediyor

Blizzard Entertainment başkanı Mike Ybarra, Perşembe günkü bir blog yazısında Blizzard’ın Microsoft tarafından yakın zamanda satın alınması, 2021 yılı ve şirketin 2022 sonrası için iyileştirme planları hakkında konuştu. Diğer şeylerin yanı sıra, hayranların ve personelin “güvenini yeniden inşa etme” hedefini özetledi.

2021’de Activision-Blizzard içinde, iddia edilen fakir kültürden şirket içinde kargaşaya neden olan ayrımcılık davasına kadar birçok sorun vardı. Bu davanın devam eden etkileri, personelin işten çıkarılmasına, karakter isimlerinin değişmesine ve şirket içinde önemli değişiklik çağrılarına yol açtı. Öyle olsa bile, Activision Blizzard stüdyosu Raven Software’deki koşullar, Aralık ayında bir işçi grevinin yükselişini gördü. Ancak Microsoft’un Activision Blizzard’ın tamamını satın almasıyla Ybarra, daha ayrıntılı konuşmak için Blizzard’ın sitesine adım attı. Bu değişikliklerin neler olduğu ve olmaya devam edeceği konusunda farklı noktalar vardı.

Ybarra’nın gönderisi, Blizzard’ın şimdiye kadar yönettiği değişiklikleri listeledi. İlk olarak, şirket “yönetici ve yönetim ekiplerimizi doğrudan kültür gelişimine karşı ölçüyor. Bu, onların (ve benim) başarılarının ve tazminatlarının doğrudan Blizzard’da güvenli, kapsayıcı ve yaratıcı bir çalışma ortamı yaratma konusundaki genel başarımıza bağlı olacağı anlamına geliyor” dedi.

İkincisi, Blizzard “kültürümüzü geliştirmeye daha fazla tam zamanlı rol ve kaynak ayırıyor”. Bu eklenen roller arasında bir kültür lideri, yeni bir İnsan Kaynakları (İK) organizasyon lideri ve bir Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık (DE&I) lideri bulunuyor.

Üçüncüsü, şirket, yönetim de dahil olmak üzere tüm personele başvurarak uyum ve soruşturma ekiplerinin sayısını “üç katına çıkardı”.

Son olarak, şirket bir “yukarı geri bildirim programı” uyguladı. Bu, personelin yönetimini değerlendirmesine ve şirket içinde kalitenin yönetilmesine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Ybarra, bu değişikliklerin Blizzard’ın geleceğinin sadece başlangıcı olduğunu belirtiyor. Blizzard’ın forumlarındaki gönderisinin sonunda Ybarra, “Oyuncularımıza daha düzenli olarak içerik sunmamız ve hem mevcut oyunlarımızın içinde hem de ötesinde yenilikler yapmamız gerektiğini bildiğini belirtiyor. Duyuracak bazı heyecan verici şeylerimiz var ve önümüzdeki hafta daha fazlasını paylaşacağım.”

Microsoft’un bir parçası olmak yalnızca yeni bir başlangıç değil, aynı zamanda Activision Blizzard’ın yaşadığı sorunları iyileştirme şansı da sunuyor. Activision Blizzard CEO’su Bobby Kotick’in yakın zamanda yaptığı duyuru ile ekip, Microsoft’u satın almadan önce mümkün olduğu kadar çok personeli ekiplerinden uzak tutmaya çalışıyor. Blizzard’ın 2022’deki planları için gelecek belirsiz ancak Ybarra, topluluğun çağrılarının duyulduğunu belirtiyor.

Kaynak

0
0
0
0
0
25
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish