Haberler Oyun-İş Dünyası Survival

Blizzard hayatta kalma oyunu yapıyor!

Stüdyo tamamen yeni oyunu için işe alım alıyor.

Blizzard Entertainment yeni bir şey yapıyor: Stüdyo bugün “tamamen yeni bir evrende” geçen yepyeni bir hayatta kalma oyunu üzerinde çalıştığını ve bunun gerçekleşmesi için yardım aradığını açıkladı.

Stüdyo, “PC ve konsol için yepyeni bir hayatta kalma oyununa ev sahipliği yapan yepyeni bir evrene yolculuğa çıkıyoruz” dedi. “Henüz tanışmadığımız kahramanlar, anlatılacak hikayeler ve yaşanacak maceralarla dolu bir yer. Keşfedilmeyi bekleyen uçsuz bucaksız bir olasılıklar diyarı.”

İş listeleri sanat, mühendislik ve tasarım rollerini kapsar ve bireysel iş listeleri mağazada ne olduğu hakkında biraz daha fazla bilgi verir. Bu, “yeni bir AAA hayatta kalma oyunu” ve mevcut bir Blizzard oyununun bir yan ürünü değil, “Blizzard’ın yarattığı diğer herhangi bir dünyadan farklı bir dünyada” geçen “PC/konsol için yeni bir IP”.

Yeni bir Blizzard oyunu büyük bir haber – yıllardır geçmiş zaferlerin üzerine inşa ediliyor – ancak bunu özellikle ilginç yapan şey, Microsoft’un Activision Blizzard’ı 68.7 milyon dolara satın alma niyetini açıklamasından sadece bir hafta sonra gelen zamanlama. Anlaşma bir yıldan fazla sürmeyebilir, ancak bir noktada Microsoft’un resmi olarak karar verme sürecinde liderliği üstleneceği gerçeği göz ardı edilemez.

Duyuru, ikisi de (en azından benim gözüme göre) gelecek hakkında pek bir şey söylemeyen iki görüntü içeriyor: Bir parkta garip bir fantezi dünyasına (yüzen kale ile birlikte) bir portala rastlayan birkaç çocuk ve bir elfin karakteri bir ağaçta asılı sihirli bir aynaya doğru sıçramaya hazırlanan ya da hazırlanmayan bir tür büyük kuş kostümü giyiyor.

Geliştirme sürecinde henüz erken olsa da, görünüşe göre o kadar erken değil: Blizzard şefi Mike Ybarra, Twitter’da “bu projenin saatlerce ekiple oynadığını” söyledi.

İşe alım duyurusu, Blizzard’ın “seslerini ödünç vermeye, dinlemeye ve duyulmaya istekli çeşitli bir geliştirici ekibi” istediğini vurguluyor. Blizzard’ın ekiplerinin ve Activision Blizzard’ın, Blizzard’ın geçmişinde ve bugününde aylarca süren cinsiyetçilik ve taciz iddialarının ardından kargaşanın ortasında ortaya çıkan bu tür taahhütleri ne kadar iyi takip ettiğini göreceğiz. Ybarra , geçen hafta kültür, insan kaynakları ve çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık üzerine odaklanan tam zamanlı liderlik pozisyonlarının eklenmesi ve Activision Blizzard’ın uyum ve soruşturmasının boyutunda bir artış da dahil olmak üzere Blizzard’a olan güveni yeniden inşa etme çabaları hakkında yorum yaptı.

Kaynak

0
0
0
0
0
48
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish