Uncategorized

Brendan ‘PlayerUnknown’ Greene PUBG Corp’tan Ayrıldı, Yeni Bağımsız Stüdyo Kurdu

PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın yaratıcısı olan Brendan Greene, Amsterdam, Hollanda’da yeni bir bağımsız oyun stüdyosunun kurulduğunu duyurdu.

undefined

Greene aslen battle royale türüyle yaptığı projeler sonunda PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın yaratılmasına yol açan bir mod yapımcısıydı. Daha sonra, yeni kurulan PUBG Stüdyoları altında oyunu geliştirmeye devam etmesi için Bluehole tarafından işe alındı.

PUBG’nin başarısının ardından Bluehole, adını Krafton olarak değiştirdi ve 2019’da Greene, Amsterdam’da küçük bir ekiple pilot projeler üzerinde çalışmak için PUBG’den ayrıldığını duyurdu.

Bununla birlikte, Greene şimdi kendi bağımsız stüdyosunu kurmak için şirketten ayrılıyor, ancak Krafton şirketi Greene’in yeni şirketinde azınlık hissesine sahip olacak.

Greene yaptığı açıklamada, “PUBG ve Krafton’daki herkese bana bir şans verdikleri ve son dört yılda bana sağladıkları fırsatlar için çok minnettarım” dedi. “Bugün, yıllardır öngördüğüm deneyimi yaratma yolculuğumda bir sonraki adımı atmaktan heyecan duyuyorum.”

Greene’in yeni stüdyosu adını veya ne üzerinde çalıştığını açıklamadı, ancak 2019’da Greene, battle royale türünü bitirdiğini söyledi.

Bu arada Krafton, PUBG ve yakın gelecekte PUBG: New State adlı bir devam seti geliştirmeye devam ediyor. Diğer Krafton stüdyoları arasında Dead Space yaratıcısı Glen Schofield’ın korku oyunu The Callisto Protocol üzerinde çalışan Striking Distance Studios ve yapımcı Adi Shankar’dan bir PUBG animasyon dizisi yer alıyor.

22
28
7
3
36
3
9
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi okumayı çok isteriz, yorum yapmak için tıklayınız.x
()
x
X