Aksiyon Haberler Nişancı(FPS-TPS)

Call of Duty: Modern Warfare II (2) çıkış tarihi açıklandı!

Call of Duty hayranları artık serinin bir sonraki bölümünü oynayabilmek için geri sayıma başlayabilir.

Activision dün, Call of Duty: Modern Warfare II’nin 28 Ekim 2022 Cuma günü piyasaya sürüleceğini duyurdu. Bu çıkış tarihi, 5 Kasım 2021’de piyasaya sürülen Vanguard’dan bir hafta öncesine denk geliyor.

Çıkış tarihine ek olarak Activision; Captain Price, Gaz, Soap, Alejandro ve Ghost gibi ikonik MW karakterlerini içeren bir video ve bazı çizimler yayınladı. Videoda, bir kargo konteynırının üzerindeki grafiti metni de 8 Haziran’da gelebilecek bir oynanış gösterim tarihini ima ediyor gibi görünüyor.

2019 yılında piyasaya sürülen Modern Warfare oyunu üzerinde çalışan stüdyo olan Infinity Ward tarafından geliştirilecek olan MWII için umutlar yüksek. Oyuncuların oyunun bazı yönleriyle ilgili şikayetlerine rağmen oyun çeşitli satış rekorları kırarak 2019 sonunda 1 milyar doların üzerinde hasılat elde etti.

Yine de Infinity Ward üzerindeki baskı, Şubat ayındaki bir Bloomberg raporuna göre Treyarch’ın bir sonraki oyununun başlangıçta planlandığı gibi 2023’te gelmeyeceği göz önüne alındığında, normalden daha fazla olabilir. Bunun yerine, MWII’nin iki yıl boyunca ana oyun olacağı ve yıllık Call of Duty sürüm döngüsünde büyük bir değişiklik olacağı bildiriliyor.

Neyse ki oyun için, onunla birlikte ikinci bir Warzone oyununun gelmesi bekleniyor ve Bloomberg’e göre 2023’te “yeni bir ücretsiz çevrimiçi oyun” gelecek. Warzone, Mart 2020’de piyasaya sürüldüğünde büyük bir oyun olduğunu kanıtladı. İki yıldan uzun bir süre sonra oyun, diğer battle royale oyunları Fortnite ve Apex Legends’ın rekabetine rağmen oyuncular ve yayıncılar arasında hala popüler.
Kaynak

0
0
0
0
0
0
0

3 Yorumlar

Bir cevap yazın

EnglishTurkish