Rehberler

Call of Duty: Vanguard’da bir oyuncu nasıl şikayet edilir

Call of Duty: Vanguard daha bir haftalık bir oyun ve Sledgehammer Games buna ragmen çalışan bir Anti-Cheat tanıttı. RICOCHET yazılımı bu yılın başlarında duyuruldu ve esas olarak Warzone’daki hilecilerle savaşmak için tasarlandı.

Ancak, Anti-Cheat geliştiricileri, yazılımı Vanguard için de uyarladılar. Bu, oyuncular çok oyunculu modda bir kullanıcının hile yaptığını görürse, onları Call of Duty oyunlarından yasaklatabilecekleri anlamına geliyor. Bunu yapmak için, oyuncuların söz konusu oyuncuyu Vanguard’da bildirmeleri gerekir.

Cumartesi günü Sledgehammer, RICOCHET’in Vanguard’da nasıl çalıştığını detaylandıran bir blog yazısı yayınladı. Esasen yazılım, herhangi bir üçüncü taraf hile yazılımını tespit etmek için çalışıyor ve hileleri çalıştırdığını tespit ettiği kullanıcıları yasaklıyor. Bununla birlikte, hiçbir Anti-Cheat hile geçirmez değildir ve bazı oyuncular sistemden kaçabilir, oyun içinde hile yapabilir. Topluluk burada devreye giriyor. Vanguard’da hile yapan bir oyuncuyu bildirme Bir oyuncuyu şikayet etmek için, kullanıcıların öncelikle Vanguard çok oyunculu modunda hile yaptığından şüphelendikleri bir oyuncu bulması gerekir. Ancak oyuncular, hile yaptığından şüphelendikleri kullanıcının ihbarı gerektirecek kadar şüpheli göründüğünden emin olmalıdır. Ayrıca, ihbar edilebilecek oyuncular sadece hileciler değildir. Örneğin, bir oyuncu saldırgan bir dil kullanıyorsa, oyuncular bunları da bildirebilir. Bu makale, esas olarak sürecin hile yönüne odaklanmaktadır.

Oyuncular, sözde bir hileciyle karşılaştıktan sonra, şu anda oynadıkları maçı bitirebilir veya bırakabilir ve ana lobiye geri dönebilirler. Buradan, Sosyal sekmesini getirmek ve “Son Oyuncular” bölümüne gitmek için Üçgen/Y/F1’e basın. Bu ekranda hile yaptığından şüphelenilen oyuncuyu ismine tıklayarak seçin. Bu, o oyuncuyu rapor etme seçeneğine sahip bir menü açacaktır.

Tıkladıktan sonra, oyuncular bir açıklama sağlamak isterlerse raporun gerekçesini ve bir açıklamayı seçebilirler. Oyuncular, gönder düğmesine basarak işlemi tamamlayabilirler.

Topluluğun yeterli yardımı ile RICOCHET Anti-Cheat yazılımı, Vanguard’da en üst düzeyde etkili olacaktır.

0
0
0
0
0
24
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish