Haberler

Capcom, Capcom Pro Tour 2022 formatı ile fiziksel rekabete geri dönüyor!

Street Fighter V’in son güncellemesi yayınlanırken Capcom, Capcom Pro Tour (CPT) 2022’nin ilk ayrıntılarını yayınladı. Bu ayrıntılara, iki yıl içinde ilk kez çevrimdışı etkinliklere dönüşün yanı sıra çevrimiçi etkinlikler de dahil olacak.

Toplam 48 oyuncunun yer alacağı Capcom Cup IX’a kadar uzanan CPT, Çevrimiçi ve Çevrimdışı Premier’lerle hibrit bir Street Fighter formatıyla yürütülecek.

Capcom, 2022 boyunca, etkinlik için 19 bölgede 19 çevrimiçi bölgesel premier gerçekleştirecek. Bu etkinliklerin galibi otomatik olarak Capcom Cup’a hak kazanırken, ilk dört finalist 5.000 $’lık ödül havuzunu paylaşacak.

CPT ayrıca mevcut dövüş oyunu topluluğu (FGC) Majors aracılığıyla çevrimdışı etkinliklere geri dönecek. Bu seçkin yarışmalar resmi CPT 2022 devresine dahil edilecek ve her etkinliğin galibi otomatik olarak Capcom Cup’a katılmaya hak kazanacak.

Bununla birlikte, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline yanıt olarak Capcom, bir sonraki duyuruya kadar Rusya ve Beyaz Rusya’yı CPT 2022 Çevrimiçi Premierler programından çıkararak Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin dürüstlük, adalet ve güvenlik ilkelerini izliyor. Hem çevrimiçi hem de çevrimdışı yarışmalar için daha fazla ayrıntı ve kurallar daha sonraki bir tarihte paylaşılacaktır.

Bu CPT serisine son eklenen, Capcom’un “durumun izin verdiği ölçüde” çevrimiçi veya çevrimdışı olabileceğini belirttiği World Warrior programıdır.

World Warrior programına katılan oyuncular, yerel etkinliklere katılarak bölgesel liderlik tablosunda puan kazanabilecekler. Her bölgeden bu skor tablolarında en üst sıralarda yer alan belirli sayıda kazanan, Capcom Cup’ta bir yer kazanacak.

CPT 2022, 30 Nisan’da North America West Online Premier ile başlıyor ve Capcom Pro Tour web sitesinde Street Fighter etkinliklerinin tam programını görüntüleyebilirsiniz.
Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir