Haberler

Capcom, Street Fighter 6’yı resmen açıkladı

Capcom nihayet hayranlarına istediklerini vererek Street Fighter 6’yı tanıttı.

Bu duyuru, dünyanın en iyi Street Fighter oyuncularının birçoğunun, iptal edilen Capcom Cup’ın yerini alan bir dizi gösteri maçında ve etkinliğinde birbirleriyle yarıştığı Capcom Pro Tour 2021 Sezon Finalinin sonunda geldi.

Capcom, oyun hakkında fazla bir bilgi paylaşmadı ancak Ryu ve Luke’un yeni bir versiyonunu, oyunun şık logosuyla birlikte gördük.

Geliştirici, muhtemelen çoğu oyun haberlerinin yıl ortasında açıklandığı bu yaz SF6 hakkında daha fazla bilgi paylaşacak.

Hayranlar, SF6’nın resmi olarak açıklanmasının neden bu kadar uzun sürdüğünü uzun süredir tartışıyorlar; bu, Capcom’da ilk geliştirme sırasında dahili olarak gerçekleşen büyük bir değişim hakkında teoriler ve söylentiler de dahil.

Bu teorilere göre, dövüş oyunu departmanı, projeyi yeniden işlemeyi içeren bir sarsıntı geçirdi.

Duyuruyu takiben, uzun süredir Capcom tasarımcısı, Bayonetta 2 yönetmeni ve karakter tasarımcısı Yusuke Hashimoto’nun SF6’nın önde gelen oyun tasarımcılarından biri olacağını da öğrendik.

SF6, Street Fighter serisinin 35. yıl dönümünü kutlamasına yardımcı olacak birkaç projeden biri olacak. Dönüm noktasını kutlayan bir başka başlık da, etkinlik sırasında 24 Haziran’da piyasaya sürüleceği duyurulan ve franchise’ın bir dizi eski oyununu birleştirecek olan Capcom Fighting Collection.

Kaynak

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir