Haberler

Çin APAC VCT Last Chance Qualifier’dan çıktı

APAC VCT Last Chance Qualifier’da daha önce Çinli takımlara tahsis edilen iki yer, VALORANT espor takımından 24 Eylül’de yapılan duyuruya göre şimdi Japonya ve Kore takımlarına yeniden dağıtıldı.

VALORANT espor ekibi, o sırada belirli bir neden vermese de, “turnuvanın genel rekabet bütünlüğünü etkileme potansiyeline sahip lojistik sorunlar nedeniyle” takımların dağılımının güncellenmesi gerektiğini söyledi. Bu değişiklikle, hem Japonya’dan hem de Kore’den ek bir takım yarışacak ve bu takımlar FENNEL (Japonya) ve DAMWON Gaming (Kore) olacak.

Last Chance Qualifier çevrimiçi olarak gerçekleşirken ve oyun henüz Çin’de resmi olarak piyasaya sürülmemişken, Çin’den oyuncular ve takımlar, Hong Kong sunucularında rekabet etmek için VPN’leri kullanarak rekabet etmek zorunda kalacaklardı.

Çin, VALORANT Şampiyonlar Turu’nun tamamında bir bütün olarak yoktu ve APAC Son Şans Elemeleri’nin, bölgenin resmi VCT oyunundaki ilk maçı olması gerekiyordu. Ancak şimdi, Çin’in 2022 yılına kadar herhangi bir Riot resmi VALORANT etkinliğinde rekabet etmeyeceği görülüyor.

Çine ayrılan spotların yeniden tahsis edilmesine ek olarak, ZETA DIVISION (Japonya), APAC LCQ’dan çekilmeyi seçti ve yerini Northeption alacak.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR