İncelemeler Oyun

Counter-Strike 2 Hakkında Bilinen Her Şey

Counter-Strike 2 Hakkında Bilinen Her Şey, Çıkış pencerelerinden süslü hacimsel duman teknolojisine kadar Counter-Strike 2 hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Counter-Strike 2 resmileşti ve Valve’ın taktiksel takım tabanlı nişancı oyununun hayranları CS:GO’nun evrimini ellerine almak için uzun süre beklemek zorunda kalmayacaklar. Tanıdık oynanışı şık yeni teknolojilerle birleştiren büyük bir yenileme olan Counter-Strike 2, daha geniş bir sürüm yayınlanmadan önce hala erken test aşamasında. Bu aşamada bile, Valve oyun ve savaş alanında nelerin değiştiğine dair pek çok ayrıntı paylaştı; bunların hepsini Counter-Strike 2 piyasaya çıktığında neler bekleyebileceğinize dair hızlı bir özet için aşağıda bir araya getirdik.

Counter-Strike 2 çıkış tarihi

Valve şimdilik devam oyununun 2023 Yazında çıkmasını hedefliyor, ancak kesin bir tarih belirlenmiş değil. Bir avuç oyuncu, Counter-Strike 2 duyurulmadan önce CS:GO’da önemli miktarda oyun süresi kaydetmiş oyuncuları tercih eden kapalı bir beta aracılığıyla lansmandan önce deneyime ince ayar yapılmasına yardımcı oluyor.

Counter-Strike 2 beta erişimi

Yukarıda belirtildiği gibi, Valve yıllar boyunca CS:GO’ya bolca zaman ayırmış, yüksek güven faktörüne sahip ve Steam hesaplarında iyi durumda olan deneyimli oyunculara öncelik veriyor. Bu kriterlere uyuyorsanız, Valve önümüzdeki birkaç ay içinde beta erişimi sunacağından, eninde sonunda gelen kutunuza bir davetiye düşme ihtimali yüksektir.

CS:GO’daki eşyalarımı Counter-Strike 2’ye taşıyabilir miyim?

Yıllar boyunca cephaneliğiniz için kostüm envanteri biriktirmiş olanlarınız için iyi haber, Valve’a göre “tüm CS:GO envanterinizi yanınızda Counter-Strike 2’ye getirebilirsiniz”. Ek bir bonus olarak, Source 2 sayesinde her görünüm her zamankinden daha iyi görünecek ve onlara yükseltilmiş ihtişamlarına hayran olmanızı sağlayacak güncel nesil bir cila verecek.

Counter-Strike 2’de tik oranları nasıl değişiyor?

Sunucunun hareket ve atış gibi oyun içi eylemleri yansıtmak için ne sıklıkta güncelleneceğini belirleyen çok önemli bir faktör olan tik oranları, Counter-Strike 2’de alt tik güncellemeleriyle ince ayarlanıyor. Valve’a göre bu, “hareket etmek, ateş etmek veya fırlatmak için tik hızının artık önemli olmadığı” ve herhangi bir eylemi gerçekleştirdiğinizde neredeyse anlık olacağı anlamına geliyor. Bu yeni teknoloji tüm oyuncular için oyun alanını eşitlemeyi ve çevrimiçi rekabet için adil bir ortam yaratmayı amaçlıyor.


İlginizi çekebilir: Counter-Strike 2 yama notları


Counter-Strike 2’de haritalar nasıl değişiyor?

Valve, oyun Source 2 motoruna geçtiğinde bu değişikliklerin üç kategoriden birine ayrılabileceğini söylediğinden, favori haritalarınızın çoğunun ince ayarlanmasını bekleyin. Touchstone haritaları CS:GO kökleriyle neredeyse aynı kalacak ve buradaki tek gerçek değişiklik, Source 2’de parlamalarını sağlamak için süslü yeni aydınlatma teknolojisinin uygulanması olacak. Evet, Dust2 dokunulmadan kalacak bu klasiklerden biri.

Yükseltilmiş Haritalar dokularında, malzemelerinde ve ışıklandırmalarında görsel iyileştirmeler içerir ve düzenlerinde ve tasarımlarında değişiklik içermez. Elden Geçirilmiş Haritalar, Source 2’de tamamen sıfırdan yeniden inşa edilen ve Source 2 motorundaki tüm süslü görsel yükseltmelerin uygulandığı yeni seviyelerdir. Bu haritalar da çoğunlukla aynı olsa da, onları diğerlerinden ayıracak birkaç ekstra nesne ve diğer teknik yükseltmeler bekleyin.

Counter-Strike 2 Hakkında Bilinen Her Şey
Counter-Strike 2 Hakkında Bilinen Her Şey

Duman bombaları elden geçirildi

Counter-Strike 2 için duman bombalarının her zamankinden daha dinamik ve kullanışlı olmasını bekliyoruz. Valve, çevreyle etkileşime girecek ve ışıklandırmaya, silah ateşine ve patlamalara tepki verecek yeni bir “volumetrik duman” teknolojisi kullandığını söylüyor. Duman bombaları uzun zamandır CS:GO’da her oyuncunun cephaneliğinin önemli bir parçası olmuştur, çünkü görüş hatlarını gizleyebilir, ölümcül koridor tıkanıklıkları yaratabilir ve ekiplerin izlerini kapatırken optimum konuma geçmelerine yardımcı olabilirler. Valve’in kısa bir video dökümünde açıkladığı gibi, sis bombaları sadece daha fazla taktiksel fırsat sağlamakla kalmaz; Counter-Strike 2’de “daha iyi görünür ve oynanır”.

Counter-Strike 2’nin fiyatı ne kadar olacak?

Counter-Strike 2’yi resmi olarak piyasaya çıktığında hiçbir ücret ödemeden satın alabilirsiniz. Orijinal oyun oynaması ücretsizdir ve Counter-Strike 2 bunun için ücretsiz bir yükseltme olarak sunulacaktır.

Counter-Strike 2 hangi platformlar için satışa sunulacak?

Counter-Strike 2 şimdilik PC’ye özel bir oyun ve Valve henüz konsol portları hakkında bir şey söylemedi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın. Tüm içeriklerimiz için The Gamer Station

Oynadığınız oyunlarla, Film ve Dizilerle, Teknolojik konularla ilgili tartışmalara girebileceğinizi, başlıklar açabileceğinizi, yorumlar yapabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen Panomuza üye olun!

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Pano platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir