Haberler

Crazy Raccoon Champions için hak kazandı!

Uluslararası VALORANT turnuvasına yavaş başlayan Crazy Raccoon, bugün nihayet VCT Masters Three Berlin’de ilk galibiyetini aldı. Japonya’dan gelen ekip, Brezilya’nın Havan Liberty’sini iki haritada eledi ve yıl sonunda Champions etkinliği için hak kazanan en son kadro oldu.

Seri, Havan Liberty’nin Haven’ı seçmesiyle başladı. Üç bölge haritasında her iki taraf da rahat görünüyordu. Havan, birkaç ilk hücumdan sonra saldırılarını yavaşlatmaya başladı, ancak net’in patlayıcı Raze oyunu ve Medusa’nın kilit Cypher savunması, Havan’ın erken fraglardan yararlanmasını engelledi. Crazy Raccoon devreyi 7-5 önde tamamladı.

İkinci yarıda Havan hücum turlarını Crazy Raccoon’a karşı savunmakta oldukça zorlandı ve Crazy Raccoon skoru 12-5’e getirdi. Havan geri dönmeye çalıştı ama aradaki farkı tam olarak kapatamadı. Crazy Raccoon, Haven haritasını 13-9’u kapattı.

VALORANT Champions Turu’nun büyük resminde, Çılgın Rakun’un bugünkü sonucu önemli değildi. ZETA DIVISION’ın Vivo Keyd’e yenilmesinden hemen önce, Crazy Raccoon kazandıgı VCT puanlarıyla Kasım ayında Japonya’nın Champions’daki yerini güvence altına almıştı.

Her iki uluslararası Masters etkinliğine katılmayı başarabilen sadece üç takımdan biri olan Crazy Raccoon kadrosunun, dünya şampiyonasında bu yeri güvence altına almak için Berlin’de derin bir başarıya ihtiyacı yoktu.

Ancak bu galibiyet, Berlin koşusuna Gambit’e ezici bir kayıpla başladıktan sonra takım için önemli bir ivme olabilir. Şimdi, play off noktasında olan Gambit’e karşı bir şansları daha olacak.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR