Teknoloji

CyberpowerPC’nin Kinetic Serisi resmen gelecekten geliyor!

Gelecekten gelen akıllı hava akışı kasası!

CES 2022, duyurular ve açıklamalarla birlikte tüm hızıyla devam ediyor. RTX 3050 ve RTX 3090 Ti’nin tanıtımları heyecan verici olsa da, en çarpıcı tasarımın ilk öncüsü CyberpowerPC Kinetic Series kasası oldu.

Önceden oluşturulmuş oyun bilgisayarlarının en büyük isimlerinden biri olan CyberpowerPC, estetik hünerini göstermek için yapılarında genellikle parlak RGB aydınlatma kullanır. Şirket, bu yeteneği alıyor ve 18 bakır renkli kendinden ayarlı havalandırma deliği şeklinde akıllı hava akışına sahip Kinetic Series kasasıyla daha pratik bir modelde uyguluyor. Form ve işlevi harmanlayan Kinetic Series kasası, Outer Wilds veya başka herhangi bir bilimkurgu başlığında bir masada daha çok evde görünecekti.

CyberpowerPC resmi duyuru sayfasına göre 18 öne bakan havalandırma “sisteminizin iç sıcaklık ve soğutma ihtiyaçlarına göre açılır ve kapanır”. CyberpowerPC, “endüstri genelinde bir yaratıcılık köpürmesi yaratmayı…” hedefliyor. Yüksek konseptli tasarım ve bir kasanın sıcaklığını kendi kendine düzenlemesinin potansiyel faydaları göz önüne alındığında, insanların ve diğer şirketlerin Kinetic Series kasası için işlerin nasıl sarsıldığını takip edeceğine şüphe yok.

Kinetik mimariden notlar alınmasına rağmen, havalandırmaları kullanarak hava akışını kendi kendine düzenleyen bir kasaya karşı yapılabilecek bir argüman var: Neden sadece daha fazla hava akışı eklemiyorsunuz? Duyuru videosunda CyberpowerPC, herhangi bir durum için uygun miktarda hava akışı sağlama hedefine değiniyor.

Bir başka endişe de, büyük havalandırma duvarlarında toz filtrelerinin olmamasıdır. Eşsiz, bilim kurgu görünümlü bir bilgisayar kasasına sahip olmak harika bir şey ama ekstra temizlik ve toz alma ihtiyacı potansiyel alıcılar için büyük bir dezavantaj olabilir. Yine de, tek başına konsept, kaşları kaldıran bazı unsurları görmezden gelmek için neredeyse yeterlidir.

CyberpowerPC, yüksek konseptli tasarımı ve ekstra teknolojisi sayesinde herhangi bir sürüm veya fiyatlandırma bilgisi açıklamadı ve muhtemelen Kinetic Series kasasına prim verecek. Çıkış tarihine en yakın şey, “Yakında” yazan bir etikettir; bu, üçüncü Matrix üçlemesi çıkana kadar elimizin altında olacağımız anlamına gelebilir.

Kinetic Series vaka duyurusu, CES 2022’de şimdiye kadarki birçok heyecan verici açıklamadan sadece biri. Vitrin 5 – 8 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek.


Kaynak

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR