Aksiyon Haberler Macera Oyun-İş Dünyası RPG / MMORPG

Cyberpunk 2077, Edgerunners’ın sayesinde 20 Milyon satışa ulaştı!

Geliştirici CD Projekt Red, Cyberpunk 2077 oyununun 20 milyon adet sattığını duyurdu ve oyunculara bir tweet aracılığıyla destekleri için teşekkür etti. Nisan 2022’nin sonunda 18 milyonluk satış rakamına ulaşan oyunun, en son yayınlanan Edgerunners(Aynı zamanda Netflix’de yayınlanan Cyberpunk evreninde geçen bir animasyon dizisinin adı) güncellemesinin ardından popülerliğininin yeniden canlandığını söylesek yanlış olmaz.

Benzer İçerik: Cyberpunk 2077’nin Edgerunner(1.6 Yaması) güncellemesi yayınlandı

İlk olarak Aralık 2020’de birden fazla gecikmenin ardından piyasaya sürülen Cyberpunk 2077; hataları, aksaklıkları ve Xbox One ve PlayStation 4 konsollarında neredeyse oynanamaz durumu nedeniyle oldukça sert eleştirildi. Sony, Cyberpunk 2077’nin PS4 sürümünü bir süreliğine PlayStation Store’da satıştan kaldırmak gibi sert bir önlem bile aldı.

İki yıl sonra oyunun güncellemeleriyle birlikte oyuncuların lansman sürümüyle ilgili şikayet ettikleri birçok sorun ele alınarak oyun istikrarlı bir şekilde gelişti. Oyunun yeni Edgerunners güncellemesi yeni silahlar, gösteriler, giysiler, anime referansları ve tamamen yeni bir kozmetik transmog sistemi ekleyerek, AI(algoritma/yapay zeka) davranışında, araçlarda, görsellerde ve daha fazlasında yapılan değişikliklerin yanı sıra büyük hata düzeltmeleri de yapıldı.

Cyberpunk 2077 Edgerunners

Cyberpunk 2077’nin oyuncu sayısı, en azından Steam’de, Edgerunners anime ve güncellemesinin yayınlanmasının ardından fırladı. Steam Grafiklerine göre, oyuncuların sayısı son haftalarda %200’den fazla artarak bir ay önce ortalama 10.000 oyuncudan son 30 günde 40.000’e yaklaştı. Şu anda 86.000’den fazla eşzamanlı oyuncu ile Steam’de en çok oynanan oyunlardan biri ve platformda en çok oynanan yedinci oyun oldu.

CD Projekt Red’in bilimkurgu RPG oyunu Cyberpunk 2077, yakın zamanda duyurulan Phantom Liberty DLC’si ile son bir içerik daha alacak. Bu güncelleme Cyperpunk 2077’nin tek büyük genişlemesi olacak ve 2023’te mevcut nesil konsollar ve PC için gelmesi planlanıyor, ancak geliştirici gelecekte franchise’ı genişletmeye kararlı olduğunu söylüyor.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR