Aksiyon Haberler RPG / MMORPG

Cyberpunk 2077’nin bir sonraki ‘büyük güncellemesi’ 2022’nin başlarında gelecek.

CD Projekt, büyük güncellemenin Cyberpunk 2077’nin yeni nesil versiyonuyla birlikte yayınlanacağını söyledi.

Ekim ayında CD Projekt, Cyberpunk 2077’nin PS5 ve Xbox Series XS sürümlerini 2022’nin ilk çeyreğine erteledi. Bundan yaklaşık bir hafta sonra Cyberpunk 2077 için tüm ” güncellemeleri, iyileştirmeleri ve ücretsiz DLC’leri ” de 2022’ye erteledi . Bugün, son mali raporunda Cyberpunk 2077 için bir sonraki büyük güncellemenin de 2022’nin ilk üç ayında, yeni nesil sürümün yayınlanmasıyla aynı zamanda geleceğini söyleyerek bu pencereyi biraz daralttı.

CD Projekt başkanı ve ortak CEO’su Adam Kiciński yaptığı açıklamada, “2022’nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanan Cyberpunk’ın yeni nesil versiyonu ve tüm platformlar için bir başka büyük güncelleme üzerinde çalışıyoruz.” Dedi. “The Witcher 3’ün yeni nesil versiyonu ve Cyberpunk genişlemesi üzerinde de devam eden çalışmalar var.”

İlginç bir şekilde, Cyberpunk 2077’nin iyi duyurulan sorunlarına ve sorunlarını ele almanın yavaş hızına rağmen Kiciński, CD Projekt’in üç aylık gelirlerinin yıldan yıla yaklaşık %40 artarak 144 milyon PLN’ye (34.7 milyon $) ulaştığını söyledi. Bununla birlikte, aynı dönem için yıldan yıla kârlar, esas olarak “Cyberpunk’u güncelleme ve yeni projelerde keşif çalışmaları ile ilgili masraflar” nedeniyle daha düşüktü.

Gelirlerdeki bu sıçramayı görmek çok ilginç. Cyberpunk 2077’nin bir yıl önce piyasaya sürülmesi bir tren kazasıydı ve CD Projekt’in işleri çabucak tersine çevireceğini umuyor. Ancak sorunlarına rağmen oyuna ilgi yüksek kaldı. Sony’nin hala büyük sorunlar olduğu uyarısına rağmen nihayet PlayStation Store’a tekrar girmesine izin verildiğinde listelerin en üstüne çıktı ve hafta sonu belirttiğimiz gibi Steam satış listelerinde de zirveye ulaştı ve %50 indirimli bir indirimin ardından olumlu kullanıcı incelemelerinde büyük artış : Steam Sonbahar İndirimi’nin yayınlandığı 24 Kasım’dan bu yana 18.000’den fazla olumlu yorum yayınlandı.

Elbette Cyberpunk 2077 şimdiden büyük bir satış rekoru kırdı: Yalnızca 2020’de oyunun 13,7 milyondan fazla kopyası satıldı.

Kaynak

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR