Crypto (Metaverse / NFT) Haberler Oyun-İş Dünyası

Epic ve Lego, çocuklara uygun bir metaverse inşa etmek için ortak oluyor

Eğlence dünyasının en büyük isimlerinden ikisi olan Epic Games ve Lego arasındaki yeni bir ortaklık aracılığıyla çocuklara yönelik sanal bir alan yaratmak için bir araya geliyor. Epic CEO’su Tim Sweeney yaptığı açıklamada, “Metaverse’de çocuklar ve aileler için yapılmış eğlenceli bir alan oluşturmak için bir araya gelmekten heyecan duyuyoruz” dedi.

Ayrıntılar az (ve bir metaverse kavramı belirsizliğini koruyor) ancak şirketler, inşa ettikleri her ne olursa olsun, baştan itibaren aile dostu bir sanal alan olarak tasarlanacağını söylüyorlar. Şirketler bir basın açıklamasında, “Lego Group ve Epic Games, internetin bir sonraki sürümünün en başından çocukların iyiliği düşünülerek tasarlandığından emin olmak için kapsamlı deneyimlerini birleştirecek” dedi.

Epic Games, öncelikle kalıcı bir şekilde popüler olan Fortnite aracılığıyla sanal dünyalar yaratma konusunda kapsamlı bir deneyime sahipken, Lego son zamanlarda Lego Star Wars: The Skywalker Saga’nın bu hafta lansmanı ile video oyunlarına giderek daha fazla odaklandı. Bu arada, en popüler çevrimiçi video oyunlarından ikisi olan Minecraft ve Roblox, Lego tuğlalarına benzer bir sanal alan oluşturma stili sunuyor. Epic, geçmişte daha çocuk dostu bir metaverse oluşturmaktan da bahsetmişti.

Yeni ortaklık, bugüne kadar Pokémon Go yapımcısı Niantic’ten Facebook’a ve büyük NFT markalarına kadar herkesi içeren metaverse evrenine kendi yorumlarını oluşturan projelere katılıyor.

Bu yeni Fortnite-lego dünyasının nasıl görüneceği, ne zaman piyasaya sürüleceği veya hangi platformlarda piyasaya sürülmesi beklendiği hakkında hiçbir bilgi yok. Ancak şirketler, oluşturulmasına rehberlik edeceğini söyledikleri üç ilkeyi açıkladılar: “güvenliği ve refahı bir öncelik haline getirerek çocukların oyun hakkını korumak; çocukların yüksek menfaatlerini ilk sıraya koyarak çocukların mahremiyetini korumak; çocukları ve yetişkinleri dijital deneyimleri üzerinde kontrol sağlayan araçlarla güçlendirmek.”

Haber, Epic’in Unreal Engine oyun motorunun yeni nesil sürümünü piyasaya sürdüğü aynı hafta içinde geldi.


Kaynak

0
0
0
0
0
7
0

1 Yorum

Bir cevap yazın

EnglishTurkish