Uncategorized

Eski VALORANT profesyoneli Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’nda yüzmede altın madalya kazandı

Avustralyalı eski profesyonel VALORANT oyuncusu olan Rowan “magnetbrain” Crothers, geçtiğimiz günlerde Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’nda serbest stil yüzme dalında altın madalya kazandı.

Crothers daha önce Haziran-Kasım 2020 arasında Oceanic bölgesinde yarışan Pants Down takımıyla oynuyordu. Takımın son maçı Rise of Valour: Swiss Stage’deydi ve Legacy Esports’a kaybettiler. Ayrıca Australian Esports Network Tournmanet ve ORDER Oceanic Open gibi diğer önemli etkinliklerde de boy gösterdiler.

Ancak Crothers’ın profesyonel düzeyde rekabet ettiği tek spor VALORANT değil. Bu yıl Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’nda erkekler 50 metre serbestte Avustralya’yı temsil etti ve altın madalya kazandı. Crothers ayrıca erkekler 100 metre serbestte gümüş madalya kazandı Bu, Crothers’ın Avustralya’yı Paralimpik Oyunları’nda ilk kez temsil edişi de değildi. Ayrıca 2016 Rio Paralimpik Oyunları’nda da yarıştı. Ama ilk kez madalya kazandı.

Crothers, bireyin hareket kabiliyetini etkileyen nörolojik bir durum olan serebral palsi hastalığına sahip. Crothers, bu önemli sağlık sorununun en yüksek rekabetçi VALORANT arenasına ulaşmasını veya eve altın madalya getirmesini etkilemesine izin vermedi.

Crothers’ın profesyonel VALORANT’a geri dönmeyi planlayıp planlamadığı belli değil, ancak önemli bir turnuva kazanmak, yakın zamanda kazandığı altın madalyanın güzel bir tamamlayıcısı olacak.

14
38
31
1
5
9
5
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi okumayı çok isteriz, yorum yapmak için tıklayınız.x
()
x
X