E-SPOR Haberler Nişancı(FPS-TPS)

ESL, 2023’teki ESL Pro Tour etkinlikleri için kalifikasyon sürecini değiştiriyor

CS:GO espordaki en önemli turnuva devrelerinden biri olan ESL Pro Tour, gelecek yıl büyük değişikliklere uğrayacak.

EPT Şampiyonası etkinlikleri, IEM Katowice ve IEM Cologne için kalifikasyonu güncellenmek üzere ayarlanmıştır. ESL, IEM Katowice 2023’ten başlayarak artık EPT puanlarının yapısını kullanmayacak. Bundan sonra, turnuva organizatörü çoğunlukla EPT turnuvalarının önde gelen şampiyonlarını davet edecek veya ESL dünya sıralamalarını kullanacak.

Bu, IEM Cologne 2022’nin mevcut formatı ile son EPT Şampiyonası olacağı anlamına geliyor. Takımlar, IEM Katowice ve IEM Cologne’nin Play-In aşamasına katılmaya devam edecek ve bunların yarısı grup aşamasına geçerek sekiz davetli takıma katılacak.

Bölgeselleştirilmiş ESL dünya sıralamaları, her EPT Şampiyonasından sonra değerlendirilecek ve bir bölgenin performansına bağlı olarak ESL, slotları bir sonraki EPT Şampiyonasında yeniden dağıtabilir. EPT Masters davetiyeleri duyurulan etkinliklere göre dağıtılacaktır.

2023’te EPT Şampiyonası etkinliklerinin play-in aşamasına doğrudan davet edilen maksimum üç EPT etkinlik şampiyonu olacaktır. EPT bağlı etkinlik olmaması durumunda, bu üç yer ESL dünya sıralamasına göre doldurulacaktır.

ESL bir basın açıklamasında “ESL Pro Tour’u basitleştirmek için bir görevdeyiz” dedi. “Ekiplerimizin iki sıralama (EPT puanları ve ESL dünya sıralaması) sistemleri aracılığıyla bir EPT Şampiyonasına davet ettiği mevcut yapımız kafa karışıklığına neden oluyor.”

ESL, Eylül 2019’da EPT ekosistemini oluşturarak 15 CS:GO takımıyla ortaklık kurdu ve bu da o takımlara ESL Pro League’de kalıcı bir yer verdi.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR