Acend võidab VCT Championsi Gambiti vastu

barbose
4 min Lugemine

Acend võitis VCT tšempioni, kui alistas täna 5. maratonisarjas Gambit, saades esimeseks ametlikuks VALORANTi maailmameistriks.

Acend jätkas G2 vastu sealt, kus pooleli jäi ja nad hakkasid Breeze'i kaitsepoolt ründama. Gambitil oli suurema osa poolajast raskusi väljakukontrolli või varajase fragi leidmisega, Acend juhtis esimesel poolajal 9:3.

Gambit suurendas hoogu, võites püstolipauku kaitsepoolikul, kuid relvaraund muutus tülikaks, kui Gambit jäi Zeeki ülima löögi vahele. Acend murdis kiiresti A-väljakule ja nAts asus juhtima 11:5, enne kui Viper hoidis Gambitit kaardil, selja taga kolm sirget elutähtsat ringi. Acend muutis strateegiat ja läks B-sse, kuid nAtid olid endiselt seal ja ootasid oma mürgise müüri taga. Need esimese poolaja kaks viimast vooru tegid suure vahe ja Gambiti suurepärane kaitse tõi fantastilise 13-11 tagasituleku.

BONECOLD andis Sheriffiga teises voorus tohutu hoo, et käivitada Ascent koos majandust hävitava 4K-ga. Acend tundus olevat selle kaardi ründamisel palju osavam, kasutades ära väiksemaid saite oma agressiivsete liigutuste ja istutusjärgse mänguga. Kuid nagu Breeze, lõpetas Gambit esimese poolaja 7:5 taga.

Acend ei lasknud seekord teisel poolajal tagasi tulla, vaid võttis püstoli, anti-öko ja isegi boonusringi, suurendades oma edumaad ja säilitades kontrolli. Acend võitis kaardi 13-7.

Gambit vastas Fracture'ile muljetavaldava ründepoole algusega ja võitis poolaja kolm esimest vooru, sealhulgas veatu boonusringi. Acend ei saanud mingit kaitsehoogu ja sellised hetked, nagu zeek tappis end oma Raze ultimatega, viitasid nende pettumusele. Natsi ja kroonika K/D oli 11 tapmist ja ainult 1 tapmist 36:3 esimesel poolajal Fracture'is.

nAts lisas kaitsepüstolivoorus hullumeelsele punktile veel kolm tapmist, viies oma niigi suure eduseisu 12:1. Mõned Acendi jõuostuvoorud andsid meeskonnale rõõmustavat põhjust, kuid Gambit lõpetas kaardi veatu ostuvooruga, kindlustades Fracture’i kindlalt 13:3. nAts lõpetas peaaegu enneolematu 26-3 KD reitinguga, mis blokeeris Acendil juurdepääsu saidile kogu mängu vältel.

Acend asus Iceboxi turule toomisel varakult juhtima, kuid kui ostuvoorud algasid, vahetasid mõlemad pooled voorusid edasi-tagasi. Kuid nagu Breeze'i ja Ascenti puhul, kogunes Gambit poolaja lõpetamiseks hilja, jäädes napilt 7:5 alla, enne kui asus kaitsele.

Gambit sai sellest rallist kasu, võites oma püstoli, anti-ökovastase ja esimese täisostuvooru ning asus juhtima 7:3, edestades ühel hetkel 10:8. Nagu kaardi alguses, kulges ka ülejäänud teine ​​poolaeg edasi-tagasi, saates Iceboxi lisaajale. Acend saavutas OT-s varakult eelise pärast agressiivset starxo topelttappi tänu tõukele Sage'iga, mille tulemusel Acend võitis kaardi 14-12.

Seeria otsustati Splitis ja Acend asus B-rajal mõne suurepäraste kaitseringidega juhtima. See eduseis kasvas 7:1-le, kuid selle seeria jooksul muutis Gambit oma hoo ümber, muutes suunda ja rünnates A-d. Poolaja lõpetamiseks võitsid nad neli järjestikust vooru.

Acend jätkas teise püstoliringiga kaarti juhtima, kuid Gambit vastas suurepäraselt ajastatud agressiivsete pilkudega esimeses täisostuvoorus. Acend üritas Gambiti tagasitulekut peatada eduka 2v3 järelkäivitusega A-l, millele järgnes suurepärane lugemine Gambiti agressiooni kohta B-l. Gambiti majandus ei taastunud ja Acend lõpetas lõpuks seeria 13:8 võiduga.

Acendi teine, neljas ja viies kaardivõit oli poeetiline ümberjutustus sellest, kuidas nad võitsid EU Masters One'il Team Hereticsi vastu oma esimese suure karika.