E-SPOR Haberler Nişancı(FPS-TPS)

Eternal Fire, OG’yi eleyerek PGL Antwerp CS:GO Major’a katılmaya hak kazandı.

Eternal Fire, OG’yi Avrupa Regional Major Ranking (RMR) A’nın beşinci turunda yendi ve PGL Antwerp CS:GO Major’a katılmaya hak kazandı.

Maçta net bir favori yoktu. OG, Mayıs ayında yapılacak olan ve takımın CS:GO sahnesine girmesinden bu yana ilk olacak olan Major’da yerlerini almayı umuyordu. Öte yandan (FACEIT Major: London 2018’deki Space Soldiers’ın mücadelesinden sonra) Eternal Fire tarihi yeniden yazmayı hedeflediğinden bu yana hiçbir Türk takımı Major turnuvasında oynamadı. 2-0’lık yakın bir galibiyetin ardından tam olarak bu tarihin başlangıcını yaptılar.

Maç, Eternal Fire’ın harita seçimi olan Vertigo’da başladı. Başlangıçta, OG oyunun hakimiyetini eline aldı ve CT tarafında kendine güvenen, 7-0’lık bir skor geliştirdi. Ancak daha sonra, birkaç tur kazanana ve 12-7’lik bir skor çizgisine ulaşana kadar rakiplerinin toparlanmasına izin verdiler. Ancak daha sonra Türk temsilcilerin yıldız savunması devreye girdi ve muhteşem bir geri dönüşle Eternal Fire haritayı 16-14 kazandı.

İkinci harita olan Dust2, Vertigo’nun tam tersi bir şekilde başladı. Orada, Eternal Fire ilk beş turu kaptı ve ardından OG comeback yapmaya başladı. İlk yarı, ikinci tabanca turundaki galibiyeti daha büyük bir farka çeviremeyen Türk takımı için oldukça eşit bir 8-7 ile tamamlandı. Birkaç turdan sonra, XANTARES skoru 15-11 yaparak takımını maç sayısına götürdü, ancak OG neredeyse seride ikinci bir geri dönüş yarattı. Ancak son turda valde ve niko, Eternal Fire’ın B site’a girişini durduramadı ve bu da Türk takımı için 16-14’lük seriyi bitiren ikinci bir skorla sonuçlandı.

Bu zaferle Eternal Fire, Avrupa RMR A’da yaklaşmakta olan Majore hak kazanan altıncı takım oldu. Aynı zamanda, FaZe Clan, 3-1’lik bir skora sahip takımlardan daha yüksek sıralama elde ederek Efsaneler Aşamasında doğrudan bir yer kaptı. Bu nedenle günün ilerleyen saatlerinde Natus Vincere, etaptaki son sıra için forZe ile karşı karşıya gelecek.

İki takım daha PGL’nin Antwerp’teki turnuvasına katılacak. MOUZ ve Team Vitality , Outsiders vs sAw arasındaki maçların galibi Majore katılmaya hak kazanacak.Kaynak

0
0
0
0
0
20
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish