Haberler

Euro Truck Simulator 2, Ukrayna’nın işgali nedeniyle Heart of Russia DLC’sini iptal etti!

Geliştiricisi SCS Software olan Euro Truck Simulator 2’nin Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden sonra yaklaşmakta olan Rusya temalı DLC paketini rafa kaldırdığını duyurdu. Çek Cumhuriyeti merkezli geliştirici, bir blog gönderisinde, Heart of Russia DLC paketinin piyasaya sürülmesini iptal ettiğini, “böylece herhangi bir şekilde saldırganlığı desteklemediklerini veya hoşgörülü olarak algılamadıklarını” söyledi.

Euro Truck Simulator 2, 2012’de piyasaya sürülmesinden bu yana kült bir oyun haline geldi ve bu durum geliştiricisinin o zamandan beri yarım düzineden fazla büyük DLC paketleriyle oyunu desteklemesine yol açtı. Bu paketler oyunun haritasını genişletti ve oyuncuların geçmesi için yeni ülkeler ekledi. Mart 2021’de resmi olarak duyurulduğunda SCS, Heart of Russia genişlemesinin oyuncuların ülkenin tamamınına erişimine izin vermeyeceğini, ancak “yukarı Volga nehrine” ulaşmayı hedeflediğini söyledi. Önceki Beyond the Baltic Sea DLC’si sayesinde, Rusya’nın sınırlı bölgeleri oyunda zaten mevcuttu.

Geliştiriciye göre, Heart of Russia DLC paketinin, işgalin başladığı 24 Şubat’ta tamamlanmasına yaklaşık altı ila sekiz hafta vardı. Başlangıçta şirket, insani yardım kuruluşlarına katkıda bulunduğunu ve daha sonra şu anda 85.000’den fazla kopya satan Ukrainian Paint Jobs Pack DLC‘sinin satışından elde edilen tüm geliri bağışladığını söyledi. Ancak sonunda yeni harita genişletme DLC’si(Heart of Russia) hakkında bir karar vermek zorunda kaldı.

Geliştirici, “Oyunlarımızı geliştirirken, küresel oyuncu kitlesini günlük tartışmalardan koruyacak şekilde mümkün olduğunca apolitik olmaya çalışıyoruz. Bir kamyon,tır simülasyonu için ortak tutkumuzun, bölücü herhangi bir şeyin ortaya çıkmasına izin vermek yerine, insanların bağlantı kurmasına, komşu bir ülkeyi barış içinde sanal bir ziyarette bulunmasına ve ortak olarak paylaştığımız bir hobinin tadını çıkarmasına izin vermesi fikrini benimsiyoruz. Ancak DLC’miz Heart of Russia, doğrudan Rusya’yı ilgilendirdiği ve bu kadar çok insanın acı çekmesi nedeniyle DLC’yi yayınlamaktan kaçınmaya karar verdik.” dedi.

SCS’nin blog yazısı, DLC’nin gelecekte bir gün piyasaya sürülmesi için kapıyı açık bırakıyor. “Ukrayna’nın yeniden inşası ve iyileşme zamanı geldiğinde, Heart of Russia DLC’mizin bu iyileşme sürecinde herkes için elinden gelen her rolü oynamasının bir yolunu bulmaya çalışacağız” diye yazıyor.Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR