Haberler

Evil Geniuses ve Knights, VCT NA Challengers 1’e katılmaya hak kazandı

Evil Geniuses ve Knights, Cumartesi günkü ikinci VCT açık elemelerinden VALORANT Champions Tour NA Challengers 1’de ilk iki sırayı aldı. XSET, The Guard, Version1 ve NRG Esports ilk açık eleme ile kalifiye olan ilk dört takımın ardından, EG ve Knights şimdi VCT Challengers 1’de onlara katılıyor.

Bu yeni katılmaya hak kazanan ilk takım Evil Geniuses. Eşleşmeleri, FaZe Clan, T1, TSM ve Rise Gaming dahil olmak üzere 2021’den itibaren en iyi takımları içeriyordu. Ancak, zayıf takım Ghost Gaming, EG yolunda hem FaZe Clan’ı hem de TSM’yi üzdü. Daha sonra EG’yi lower brakete gönderildiler. T1’i kaybedenler grubuna düşüren başka bir maç ile birlikte, bu Rise’ı EG’nin son mücadelesi olarak bıraktı. Challengers 1’e kalifiye olmak için üst grupta Rise karşısında 2-1’lik bir galibiyet elde ettiler. EG’nin öne çıkan oyuncusu, Rise’a karşı oynadıkları maçta ipleri eline alan Diondre “YaBoiDre” Bond idi. Şimdi, bu zihniyeti yanlarında götürmeleri ve NA’nın sunduğu en iyi takımlarla yüzleşmeleri gerekecek.

Bir sonraki yenilgisiz takım Knights oldu. Bu Challengers 1 elemelerine giren bu takım, küçük yarışmalarda büyük dalgalar yarattı. İlk denemelerinde, Challengers 1’in ilk elemesinde NRG Esports’a kaybettiler.

Şimdi, Şövalyeler, kendilerini nakavt eden takım NRG ile yüzleşme şansına sahipler. Onlar, Evil Geniuses ile birlikte VCT NA sahnesinin zirvesine katılan yeni ekipler olacak.Kaynak

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR