Haberler

F1 Delta Time Yarış Oyunu Kapandıktan Sonra Yatırım Sahiplerinin Elinde Değersiz NFT’ler kaldı!

F1 Delta Time, 2019’da NFT patlamasından önce piyasaya sürüldü ve oyunculara Ethereum tabanlı NFT’leri ile “oynayarak kazan” deneyimi sundu. Aradan sadece üç yıl geçti, oyun kapandı ve oyunculara değersiz yatırımlar bıraktı.

Resmi lisanslı F1 oyunu, yarış tutkunlarına yönelikti ve kendi takımlarına sahip olma hayallerini yaşamalarına izin verdi. Ücretli içeriğe sahip çoğu oyunun aksine, lastikler, arabalar ve kasklar gibi şeyler de dahil olmak üzere F1 Delta Time’daki her öğe, Ethereum tabanlı REVV belirteci ile ödenen NFT’lerdi. Çoğu oyun içi öğe pahalı değildi, ancak “111” araba gibi bazıları yaklaşık 113.000 dolara satıldı. Oynamak için ödeme modeli zorunluydu ve NFT öğelerini satın almadan bir takım veya yarış oluşturmanın yolu yoktu.

Oyunun yayıncısı Aminoca Brands, oyunun kapatılacağını belirterek, “F1 Delta Time’ın 16 Mart 2022’de faaliyetlerine son vereceğini büyük bir üzüntüyle duyuruyoruz. Lisansımızı yenileyememiş olsak da, F1 Delta Time varlıklarının mevcut sahiplerinin sadakatleri ve destekleri için ödüllendirilmelerini sağlayacak.”

Haber, gerçek para yatıran oyuncular için hayal kırıklığı yaratıyor çünkü sanal eşyaları sadece oyunda değerliydi ve başka bir amaca hizmet etmiyordu. Daha da kötüsü, Aminoca Brands herhangi bir geri ödeme teklif etmeyecek ve oyuncular şu anda feshedilmiş varlıklarını, MotoGP Ignition ve Revv Racing gibi diğer oyunlar için jetonlarla değiştirebilecekler.

NFT’ler oyun camiasında tartışmalı bir konu oldu ve EA Games gibi şirketler geri tepme nedeniyle planlarını iptal etmek zorunda kaldı. F1 Delta Time’ın sonu, ilgili riskleri bizlere gösteriyor ve oyuncuları bu nftleri satın almadan önce iki kez düşünmelerini sağlıyor.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR