Genel Haberler

Fortnite, NBA 2K, FIFA ve GTA V, 2021’in en çok indirilen PlayStation oyunları oldu!

Spor ve kaleler yine zirvede.

Oyunlar için büyük bir 2022 öncesinde Sony, bugün 2021’den en çok indirilen PlayStation oyunları listelerini yayınladı. Listeler, PS5, PS4 ve PS VR için en çok indirilen satın alınabilir oyunların yanı sıra PS4 ve PS5 için en çok indirilen oynaması ücretsiz oyunların bir listesini içerir. Tüm listeler, Kuzey Amerika ve Avrupa için bir sütun içerir.

Oynaması ücretsiz listesinden başlayarak Fortnite, hem NA hem de AB listelerinde 1 numara ile küresel hakimiyet elde etti. Hem Call of Duty: Warzone hem de Rocket League onu takip etti, Warzone NA’da 2 numara olurken, Rocket League AB’de ikinci sırada yer aldı. Splitgate, Apex Legends, Genshin Impact ve Destiny 2’deki bazı büyük oyunları geride bırakarak şaşırtıcı bir şekilde NA listesinde 4. sırayı aldı.

FIFA bu yıl Avrupa’yı bir kez daha fethetti ve FIFA 22, hem PS4 hem de PS5’in en çok indirilenler listesinde AB için en üst sırada yer aldı. FIFA 21 bile her iki listenin de ilk beşini kırdı. Kuzey Amerika’da pek popüler değildi, ancak hem PS4 hem de PS5 listelerinde ilk 10’da yer alan Madden 22, NBA 2K22 ve MLB The Show 21 ile spor hâlâ hakimdi.

Vanguard’ın hem NA hem de AB için PS5 oyunları listesinde 2. sırada yer aldığı Call of Duty için de bir başka popüler yıldı. Cold War ayrıca PS4 kategorisinde her iki bölgenin de ilk beşini kırdı. Spider-Man: Miles Morales, Ratchet & Clank: Rift Apart, Kena: Bridge of Spirits, Far Cry 6, Resident Evil: Village ve Assassin’s Creed: Valhalla ile tek oyunculu oyunlar bu yıl PS5’te de başarılı oldu. ilk 15’te.

Resmi blog gönderisi ayrıca, Among Us’ın Aralık ayında yayınlanmasına rağmen AB’nin PS5 listesinde bu yıl 6. sıraya yerleştiğini belirtti. Son olarak, VR kategorisine hem NA hem de AB’de 1 numara olan Beat Saber hakim oldu.


Kaynak

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR