Haberler Yarış

Forza Horizon 5, gelecekteki bir güncellemede işaret dili desteği ekleyecek

Oyun zaten düzenli bir erişilebilirlik özellikleri paketiyle piyasaya çıkıyor.

Playground Games, erişilebilirlik özelliklerinin yanı sıra Forza Horizon 5’teki ara sahneler için işaret dili desteği sunmayı planlıyor.

Bir Xbox News Wire gönderisinde, yaratıcı yönetmen Mike Brown, ekibin geliştirme boyunca “erişilebilirlik özelliklerini birleştirmeyi bir öncelik haline getirdiğini” söyleyerek, “dünyadaki herkesin oyunumuzu deneyimlemesini istiyoruz ve tahmini 400’den fazla kişiyle istiyoruz. Dünya çapında milyonlarca engelli oyuncu varken, tüm oyuncuların oyunlarını kendileri için en iyi olacak şekilde uyarlamaları hayati önem taşıyor.”

Horizon 5, özelleştirilebilir altyazılar, metinden sese, renk körü filtreleri ve çevrimdışı oyun hızını değiştirmenize olanak tanıyan inanılmaz derecede kullanışlı bir kaydırıcı gibi bir dizi kullanışlı özellik ile zaten piyasaya çıkıyor; yani insanlar arabanızın hızını, NPC arabalarını özelleştirebilir ve Meksika ortamı. Brown, özelliğin “yeni başlayanlar ve oyunda ilerlemek için daha fazla zaman isteyenler için harika” olduğunu söyledi. Ayrıca, hareketli arka planları açıp kapatabilir ve bildirimlerin ne kadar süreyle ekranda kalacağını ayarlayabilirsiniz.

Brown, ekibin “Forza Horizon 5’i herkesin keyif alacağı kapsayıcı bir deneyim haline getirmek için topluluğu sürekli dinlediğini” ve hem Amerikan İşaret Dili hem de İngiliz İşaret Dili desteğinin daha sonraki bir tarihte geleceğini duyurdu. Hala “lansmandan kısa bir süre sonra” belirsiz bir pencere, ancak ekip özelliğin nasıl çalışacağına dair hızlı bir demo verdi. Ara sahneler sırasında tercüman, ekranın alt kısmına yakın bir yerde resim içinde resim açmalıdır.

Kaynak

0
0
0
0
0
5
0

Bir cevap yazın

X