Haberler

FURIA, Crazy Raccoon ve FULL SENSE, VALORANT Champions’dan elendi

VALORANT Champions grup aşaması ilk kurbanlarını aldı. FURIA, Crazy Raccoon ve FULL SENSE, gruplarının Eleme maçında evlerine gönderildi.

Bugün VALORANT hayranları için yoğun bir gün oldu. VALORANT Champions etkinliği tüm hızıyla devam ediyor ve takımlar yavaş yavaş playofflarda yerlerini alıyorlar. Üç takım da elendi ve turnuvanın geri kalanını kenardan izleyecekler.

Günün ilk maçı sonunda Acend ve Vivo Keyd fiyaskosunu çözdü. Acend seriyi kazandı ve A Grubu Kazanan’ın Envy’ye karşı yerini aldı, Vivo Keyd ise X10 CRIT’e karşı Eleme maçına düştü. Vivo Keyd, diğer üç takımın başaramadığı playofflara kalabilmek için iki maç daha mücadele etmek zorunda kalacak.

Crazy Raccoon turnuvanın ilk kurbanı oldu ve C Grubu Eleme maçında Team Secret tarafından elendi. Team Vikings’e karşı ilk maçlarında süpürüldüler ve Team Secret’a karşı bir harita kazanamadılar, tek bir harita bile kazanmadan turnuvadan ayrıldılar.

FURIA, doğrama bloğundaki bir sonraki takımdı ve KRU Esports tarafından eve gönderildi. Etkinliğin ilk maçında Kuzey Amerikalı juggernaut Sentinels ile karşılaştılar ve Breeze’de bir galibiyet aldılar. Haven’daki seriyi kapatamadılar ve KRU ile yüzleşmek için B Grubu Elemesine gönderildiler. FURIA, Fracture’da bir oyun kazanarak seriye güçlü bir şekilde başladı, ancak KRU, Brezilya takımını ortadan kaldırmak için sonraki iki haritayı güvence altına aldı.

Günün son kurbanı D Grubu’nda FULL SENSE oldu. Çoğu kişi D Grubunu en zorlu grup olarak görüyordu ve FULL SENSE bir kaya ile sert bir yer arasında sıkışmıştı. İlk maçlarında Vision Strikers ile karşılaştılar ve hızlıca süpürüldüler. Cloud9 Blue’ya karşı Eleme maçına gönderildiler. Breeze’i uzatmaya zorladılar ama seriyi üçüncü haritaya taşıyamadılar ve bu takım da turnuvada tek bir harita bile kazanamadan elendi.

VALORANT Champions playoffları başlamadan önce beş takım daha elenecek. Bir sonraki maç A Grubunda Acend ve Envy arasında olacak ve kaybeden, Vivo Keyd ve X10 CRIT arasında kazananla yüzleşmek için bekleyecek.

Kaynak

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR