Haberler

Ghostwire: Tokyo geliştiricisi, Evil Within 2 Yönetmeniyle Yeni Projesini Açıkladı

Tango Gameworks’ün kurucusu Shinji Mikami, geçtiğimiz günlerde stüdyonun önceki The Evil Within 2 yönetmeni tarafından yönetilen bir başlık üzerinde çalıştığını açıkladı.

The Evil Within serisinin yaratıcısı ve Tango Gameworks’ün kurucusu Shinji Mikami, kısa süre önce başka bir yeni oyunun geliştirilmekte olduğunu açıkladı – ve önceki Evil Within 2 yönetmeni John Johanas tarafından yönetiliyor. Gelecekteki bu proje hakkında çok az şey bilinmesine rağmen, Tango Gameworks şu anda 2022’de piyasaya sürülecek olan ve stüdyonun iyi bilinen korku estetiği ile birlikte doğaüstü, aksiyon odaklı oynanışa sahip Ghostwire: Tokyo’yu geliştiriyor.

Mikami; Resident Evil ve Resident Evil 4’ü yönettiği Capcom’dan 2007’de ayrılmasının ardından, 2010’da Tango Gameworks’ü kurmadan önce PlatinumGames’te kısa bir süre çalıştı. Yaklaşık dört yıl sonra piyasaya sürülen Mikami’nin yönettiği orijinal The Evil Within, Tango Gameworks’ü oyun endüstrisine açarak genel olarak olumlu eleştiriler aldı. Johanas, Tango Gameworks’e 2010 yılında The Evil Within’in görsel efekt tasarımcısı olarak katıldı ve devam oyununu yönetmeden önce DLC’lerinin direktörü oldu.

Microsoft’ta oyundan sorumlu başkan yardımcısı Phil Spencer’ın bulunduğu bir segmentte, Microsoft’un Tokyo Game Show 2021 Livestream etkinliği sırasında Mikami (IGN aracılığıyla), Tango Gameworks’ün bir sonraki oyununu geliştirdiğini açıkladı. Mikami, yepyeni projenin başında Johanas olduğunu belirtti. Tecrübeli korku geliştiricisi, bu yeni oyunun potansiyel olarak ne olabileceği hakkında daha fazla ayrıntı veya ipucu vermedi, ancak Spencer’a “Şu anda John yeni bir oyun üzerinde enerjik bir şekilde çalışmanın ortasında” dedi. Mikami, Johanas gibi genç profesyonellere sektördeki fırsatların verilmesinin yeni başlıkların yaratılmasıyla el ele gittiğini de belirterek, “Gençlere büyük fırsatlar sunmaya çalışan bir stüdyo olarak, her zaman yeni oyunlar yaratmanın zorluğunu üstleniyoruz.”

Johanas’ın özenle ne üzerinde çalıştığı bilinmemekle birlikte, The Evil Within IP’nin ticari markası geçen yıl ZeniMax Media (Microsoft tarafından satın alınmadan önce eski Tango Gameworks ana şirketi) tarafından “devamlı kullanım” için yenilendi. Spencer daha önce, satın alma kutlamaları sırasında korku türü stüdyosuyla çalışma düşüncesinden duyduğu heyecanı dile getirmişti. Bu, Microsoft’un The Evil Within serisinin başka bir bölümüne yeşil ışık yaktığını ima edebilir.

Tango Gameworks’ün yaklaşmakta olan oyunu hakkında çok az bilgiye sahip olmasına rağmen, proje muhtemelen rahatsız edici konseptler ve korku ile ilgili içerikler içerecek.

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR