Aksiyon Haberler Keşif / Gizem Macera RPG / MMORPG

Hogwarts Legacy Çıkış Tarihi Ertelendi

Resmi Hogwarts Legacy Twitter hesabı, Hogwarts Legacy’nin bu tatil sezonunda yayınlanmayacağını duyurdu. Başlangıçta 2021’de raflara çıkması planlanan açık dünya RPG’sinin son çıkış tarihi 10 Şubat 2023’e ertelendi. Ancak bu yeni çıkış tarihi, oyunun yalnızca PlayStation, Xbox ve PC sürümleri için geçerli olacak. Oyunu Nintendo Switch konsolu için almak isteyenler için bekleme süresi daha da uzun olacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir: Arc Raiders çıkış tarihi 2023’e ertelendi

Harry Potter’ın büyücülük dünyasında geçen Hogwarts Legacy, popüler roman serisinin olaylarından 100 yıl öncesini konu alıyor. Oyun, oyuncuların kendi karakterlerini yaratmalarına, evlerini seçmelerine ve derslere katılmalarına izin verirken, etraflarında bir goblin isyanını içeren orijinal bir hikaye ortaya çıkıyor. Geliştirici Avalanche Games, oyunun çok oyunculu öğe veya mikro dönüşüm içermeyeceğini doğruladı. Oyun bunun yerine hikaye odaklı, tek oyunculu bir deneyimi bizlere sunacak.

Ancak Hogwarts Legacy için heyecan, Harry Potter serisinin yazarı J.K. Rowling yaklaşmakta olan oyunla “doğrudan ilgili olmadığı” bildirilse de, oyunun başarısından kazanç sağlayıp sağlayamayacağı netlik kazanmadı. Rowling’in Harry Potter evreninde geçen herhangi bir ek hikaye yazıp yazmayacağı veya herhangi bir ek film yayınlayıp yayınlamayacağı da bilinmiyor.

Büyücülük deneyimini oyunculara her yönden tattırmaya çalışacak oyun, 10 Şubat 2023 tarihinde  PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X/S için piyasaya sürülecek. Daha sonra bir Nintendo Switch sürümü de yayınlanacak.

Kaynak

0
0
0
0
0
0
0

1 Yorum

Bir cevap yazın

EnglishTurkish