Haberler

İşte VALORANT Yama 4.05 notları

VALORANT canlı sunucularına bugün yeni bir yama eklendi. 4.05 güncellemesi, özellikle oyunun kontrolörlerinden biri olan Brimstone’a değişiklikler getiriyor.

Ajan yakın zamanda güçlendirildi ve geliştiriciler Brim’in daha fazla oyun süresi aldığını görmekten mutlu olsalar da, Stim Beacon yeteneğinin çok güçlü olduğunu düşündüler. Sonuç olarak, Stim Beacon adeti ikiden bire düşürüldü ve maliyeti 100 krediden 200 krediye yükseldi.

Bunun dışında, Yama 4.05’teki en önemli değişiklikler rekabetçi bir güncelleme ve bir oyun sistemi güncellemesidir. Deterministik Harita Sistemi tüm bölgeler için etkinleştirildi ve muhtemelen oynanan haritaların çeşitliliğini artıracak. Geliştiriciler, otomatik oluşturulan kodlar aracılığıyla farklı crosshair ayarlarını içe ve dışa aktarma seçeneğini de ekledi.

4.05 Yaması, bir avuç hata düzeltmesi de getiriyor. Örneğin Sova’nın Recon Bolt’u, Recon Bolt alan dışındaysa Brimstone’un Orbital Strike’ı tarafından artık yok edilmeyecek. Riot, Icebox için hazırlanmış bazı hata düzeltmeleri olduğunu kabul etti, ancak bunlar bu güncellemede uygulanamadı. Geliştiriciler, bir sonraki yamada bu hata düzeltmelerini zorlamayı umuyor.

AJAN GÜNCELLEMELERİ


Brimstone

Hepinizin Brimstone’un son Stim Beacon dengesinden yeni yollarla yararlandığını görmek heyecan verici olsa da, iki Stim Beacon’ın onu doğru zamanda yerleştirmenin önemini azalttığını düşünüyoruz.

Stim Beacon:
Satın alım adedi azaldı 2 > 1’e düşürüldü
Maliyet arttı 100 > 200

Oyun sistemi güncellemeleri

Crosshair Ayarları

Otomatik oluşturulan kodlar aracılığıyla farklı crosshair ayarlarını içe ve dışa aktarma özelliği eklendi.
Kişisel crosshair ayarlarınızı dışa aktarmak ve paylaşmak için Ayarlar > Crosshair sekmesine gidin > Crosshair işareti Profili’nin yanında bulunan yukarıyı gösteren bir ok gibi görünen simgeye tıklayın (bir kasenin ortasında ürpertici bir yukarı ok gibi görünüyor). Otomatik olarak oluşturulan kodunuz panonuza kopyalanacaktır.
Hedef crosshair ayarlarını içe aktarmak için, Ayarlar > Hedef sekmesine gidin > Crosshair Hedefi Profili’nin yanında aşağıyı gösteren bir ok gibi görünen simgeye tıklayın. Kodu sağlanan alana girin veya yapıştırın ve “İçe Aktar” düğmesini tıklayın.
Ayarlar Menüsünün üst kısmındaki crosshair işareti önizlemesi, içe aktarılan ayarları yansıtmalıdır. Benzersiz bir profil adı verdiğinizden emin olun!

“En Güçlü Silaha Öncelik Ver” ayarı güncellendi

“Bu ayarın arkasındaki amaç, oyuncuların bıçaklarını kuşanarak hızlı bir şekilde ilerlemelerini ve bir yetenek kullandıktan veya Spike, ulti küreler vb. ile etkileşime girdikten sonra savaşa hazır olmalarını sağlamaktır.

Ayarı Otomatik Donanım Önceliklerine Göre yeniden adlandırıldı: En Yeni | En güçlüsü.
Silah benzeri yetenekleri desteklemek için öncelik sistemi güncellendi (önceki öncelik: Birincil > İkincil > Yakın Dövüş).
Yeni öncelik: (Ulti ve Birincil) > (İkincil ve Hazneli Tabanca) > Yakın Dövüş.

Yeni bir ayar eklendi: Yakın Dövüşü Otomatik Olarak Donatma.
Otomatik donatılacak en yeni silahı bulduğunda yakın dövüşü atlar.
Yetenekleri yönlendirdikten veya kullandıktan sonra, başka herhangi bir otomatik donatma davranışını değiştirmeden yakın dövüşün geri çekilmesini önler.
“Yeteneklerin nasıl uyduğunu düşünürken, Jett’in bıçaklarının mı yoksa birincil silahının mı ‘daha güçlü’ olduğuna karar vermek, oyun içeriğine ve tercihinize bağlıdır. Kaç bıçağın kaldı? Düşman ne kadar yakın? Oyun testlerinde, hangi silahın bağlamsal olarak daha güçlü olduğu için en iyi buluşsal yöntemin daha önce hangisini kuşandığınız olduğunu bulduk.”

Rekabetçi Güncellemeleri

Tüm bölgeler için Deterministik Harita Sistemi etkinleştirildi.
4.04 Yaması’nda açıklandığı gibi, bu sunum, LATAM bölgesinde test ettiğimiz bir sisteme dayalı olarak haritaların çeşitliliğini artıracaktır.

Düzeltilen Hatalar

Rekabetçi

PBE oyuncuları için Maçtan Ayrıl düğmesinin yanlış çalışmasına neden olan bir hata düzeltildi.

Ajanlar

Sova’nın Keşif Okunun, Brimstone’un Ulti yeteneği tarafından Keşif Oku alanın epey dışında olsa bile yok edilmesi sorunu düzeltildi.

Sosyal

Skorborddaki mikrofon simgesinin fare ile üzerine gelindiğinde etkileşime girememesi hatası düzeltildi.

Bilinen Sorunlar

“Icebox için hazırlanmış hata düzeltmeleri var, ancak ekip 4.05 lansmanında onları göndermemizi engelleyen bir sorunla karşılaştı. Bunları bir sonraki yamadan önce göndermeyi umuyoruz ve yaptığımız anda burada listeleyeceğiz.”
Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR