Çok Oyunculu E-SPOR Haberler MOBA

League Of Legends İhtişamlı İçerik Yenilemesi

Cevherler ve Prestij Puanları bir araya geliyor ve hiç kaybolmayacak yeni bir alışveriş birimine dönüşüyor. Güncelleme geldiğinde mevcut Cevherleriniz otomatik olarak 1’e 10 oranında ihtişamlı öze dönüşecek ama Prestij Puanlarınız yok olacak. Şu an açık olan Son Prestij Mağazası’nda tüm Prestij Puanlarınızı harcamayı unutmayın! Cevherler dönüştürüldükten sonra ihtişamlı öz; Cevherler ve Prestij Puanlarının ganimet veya ödül olarak yer aldığı her yerde bu iki birimin yerini alacak. Usta İşi Sandıklardan ihtişamlı öz çıkma oranları, paketlerden kaldırılan Prestij Puanlarına telafi olarak geçici süreliğine arttırılacak.

010722_MythicEsseceWIPA.jpg
League Of Legends İhtişamlı Öğe Revizyonu Lol yeni para birimi İhtişamlı Öz, 2022 sezonunda Cevher ve Prestij puanlarının yerini alacak. Oyuncular için mevcut Cevher Mağazası, İhtişamlı Mağaza olarak değiştirilecek

İhtişamlı Mağaza, Eski Prestij Serisi Kostümler ve İhtişamlı Temaları

Ayrıca Cevher Mağazası’nı düzenli olarak değişen İhtişamlı Mağaza’yla değiştiriyoruz. Mağazada sunulacak içerikler arasında şunlar var: Eski Prestij Serisi Kostümler: En az 1 yıl önce çıkan Prestij Serisi kostümler İhtişamlı Mağaza’da açılabilir. Her ay iki Prestij Serisi kostüm mağazaya gelecek. İhtişamlı öz bedelleri şöyle belirlenecek:

 • İlk eski Prestij Serisi kostümler: 125 İÖ
 • İkinci eski Prestij Serisi kostümler: 150 İÖ (2019 Prestij Serisi kostümler burada başlayacak)
 • Üçüncü ve sonrasındaki eski Prestij Serisi kostümler: 200 İÖ (2018 Prestij Serisi kostümler burada başlayacak)

2018 ve 2019 Prestij Serisi kostümler, yeni Prestij Serisi kostümlere kıyasla daha zor ulaşılabilir ve daha nadide olmalarından ötürü daha üst aşamalarda başlayacak. Buna ek olarak söz konusu Prestij Serisi kostümler mağazaya geri geldikten sonra, onlara önceden sahip olan oyuncuların yatırımlarını ödüllendirmek için bu kostümlerin özel versiyonları onların çantasına eklenecek. Bu özel versiyonlar ihtişamlı özle edinilemeyecek. Eski sahiplerden olmak için son tarih, ihtişamlı öze geçilmeden bir önceki yama olacak. Bu tarih, yama notlarında paylaşılacak.

010722_PrestigeEvelynn2022.jpg

İhtişamlı Mağaza güncellemesinin ardından ilk 3 ayda gelecek Prestij kostümleri;

 • K/DA Kai’Sa Prestij Serisi (200 İÖ, kostüme önceden sahip olanlar kostümün özel versiyonunu elde edecek)
 • KOD ADI: Irelia Prestij Serisi (150 İÖ, kostüme önceden sahip olanlar kostümün özel versiyonunu elde edecek)
 • Pulsefire Thresh Prestij Serisi (150 İÖ, kostüme önceden sahip olanlar kostümün özel versiyonunu elde edecek)
 • Sihir Üstadı Zoe Prestij Serisi (125 İÖ)
 • Ruh Çiçeği Teemo Prestij Serisi (125 İÖ)
 • Savaş Kraliçesi Diana Prestij Serisi (125 İÖ)

Temalı İhtişamlı Kostümler: Eski Prestij Serisi kostümler gibi eski Cevher kostümleri de İhtişamlı Mağaza’ya ikişerli olarak geri gelecek ama ayda bir kere değişmek yerine üç ayda bir kere değişecek. Mağazaya ilk geldiklerinde bedelleri 100 İÖ, sonraki her gelişlerinde 125 İÖ olacak. İlk gelen kostümler Hextech Annie ve Hextech Amumu olacak.
Ayrıca, Hextech temasını rafa kaldırıyor ve ihtişamlı öze has kostümler için sezonluk yeni temalar çıkarıyoruz. 2022’nin ihtişamlı teması Kül Şövalyeleri! Temalı yeni ihtişamlı kostümler, üç aylık rotasyonla çıkış yapacak. Bu kostümlerin bedeli ilk çıktıklarında 100 İÖ mağazaya geri geldiklerinde 125 İÖ olacak.

010722_AshenKnightsPyke.jpg

Kül Şövalyesi Pyke konsept çizimleri

Sezon Totemi ve İfadesi: Her yıl değişen temalı bir ihtişamlı totem görünümü 50 İÖ karşılığında, temalı bir ihtişamlı ifadeyse 25 İÖ karşılığında edinilebilir olacak.Başka İçerikler: İhtişamlı özünüzü istediğiniz her an Hextech Sandığı (5 İÖ), Hextech Anahtarı (5 İÖ) 50 Turuncu Öz (1 İÖ) veya 150 Mavi Öz (1 İÖ) için harcayabileceksiniz.

Yeniden İşleme ve Özel İçerikler

İhtişamlı ve Prestij Serisi kostüm çıkma ihtimali olan tarihlerde çantanıza eklenen ve hâlâ çantanızda bulunan eski etkinlik küreleri ve kapsülleri, ganimet havuzlarını yeniden kodlamayacağımız için bu kostümleri barındırma şansını koruyacak.

Sıradan Hextech Sandıkları ve Usta İşi Sandıklar, ganimet havuzu değişmiş olacağı için ihtişamlı öze geçişten önce eklenmiş olsa bile geçiş gerçekleştiği an bu kostümleri barındırmayı bırakacak

2. Aşama:

2.0 Prestij Serisi Kostümler

Prestij Serisi kostümler, ikinci aşamadan başlayarak seviye atlayacak. Prestij Serisi kostümlerin diğerlerinden öne çıkmasını sağlayacak ve kostümlerin sadece altın renklerinden daha fazlası olduklarını hissettirecek yeni bir tema katmanı üzerinde çalışıyoruz. 2.0 Prestij Serisi kostümler ana temanın yeniden kurgulanmış ve tarz sahibi halleri. Sanki bir kırmızı halı veya podyum gibi düşünebilirsiniz. Bu yeni kimliklerinin yanı sıra Prestij Serisi kostümlerdeki toplam değeri de arttırıyoruz ve buna yeni açılış görselleri de dahil!

Vitrin Dönüm Noktaları

2021’deki KOD ADI veya Savaş Akademisi gibi ganimet tanıtan etkinlikler Prestij Puanı paketlerinden, etkinlik kapsülleri açıldıkça ilerleme kaydedeceğiniz bir ödül yoluna geçiyor. Normalde Prestij Puanları için çıkacak kostümler artık vitrin dönüm noktası ödül yolundaki son ödül olarak, özel (yazının önceki kısmına bakın) şekilde çıkacak. Etkinlik bittikten sonra gelecekte İhtişamlı Mağaza’ya geri gelmedikleri sürece edinilemez olacaklar

010722_LootMilestoneScreenforPROJECTShowcase.jpg
Vitrin Dönüm Noktaları
 • 1 Kapsül: Etkinlik simgesi
 • 3 Kapsül: Özel ifade
 • 5 Kapsül: 975 RP veya üstü değerde kostüm kristali
 • 10 Kapsül: 1350 RP veya üstü değerde kostüm kristali
 • 15 Kapsül: 1820 RP veya üstü değerde kostüm kristali ve 10 İhtişamlı Öz
 • 20 Kapsül: Etkinlik tut-çek çantası ve 10 İhtişamlı Öz
 • 25 Kapsül: Özel Prestij Serisi kostüm, simge ve çerçeve

Usta İşi Dönüm Noktaları

010722_LootMilestoneScreenforMasterworkChest.jpg
Usta İşi dönüm noktası ödül yolu

Usta İşi dönüm noktaları, Usta İşi Sandıklar açmak için sonsuz kez tekrar edilebilen bir ödül yolu. Şu an için planlarımız şu şekilde:

 • 5 Sandık: 5 İhtişamlı Öz ve herhangi bir nadirlikte kostüm kristali
 • 10 Sandık: 5 İhtişamlı Öz
 • 15 Sandık: 5 İhtişamlı Öz ve 975 RP veya üstü değerde kostüm kristali
 • 20 Sandık: 5 İhtişamlı Öz
 • 25 Sandık: 5 İhtişamlı Öz ve 1350 RP veya üstü değerde kostüm kristali

Usta İşi Sandıklardan ihtişamlı öz çıkma oranları, Usta İşi dönüm noktaları çıkınca normale dönecek. Her sandık yaklaşık olarak 1 İhtişamlı Öz’e eşdeğer olduğu için paketler, Prestij Puan çıkma miktarından biraz daha az İhtişamlı Öz içerecek (5 sandık paketi için 6 Prestij Puanı yerine 5 İÖ, 10+1 sandık paketi için 13 Prestij Puanı yerine 10+1 İÖ). Üç kostüm kristaliyse aradaki farkı kapamak için.

3. Aşama:

Gelişmiş Etkinlik Kartı

010722_EPEMainPageMockup.jpg
Gelişmiş Etkinlik Kartı ödül yolu

İhtişamlı İçerik Yenilemesi’nin son ayağı, LoL’ün mevcut sembol mağazası sistemiyle geleneksel kartları bir araya getirecek bir etkinlik kartı güncellemesi. Oynayarak ve görevler tamamlayarak XP kazanacak, etkinlik kartında seviye atladıkça semboller ve başka ödüller açacaksınız. Şu an farklı etkinlik görevi türleriyle ilişkilendirilen tüm ödüller, 50 seviye içeren ve hem bedelli hem de bedelsiz görev yolları olan tek bir sistemde birleşiyor:

 • Bedelsiz etkinlik görevleri: Bedelsiz etkinlik kartı ödül yolu ödüllerine dönüşüyor. Diğer içeriklerin yanı sıra, toplamda 300 Sembol ve bir etkinlik küresi içermeye devam edecek. 30. seviyeye geldiğinizde tüm bedelsiz ödülleri kazanmış olacaksınız.
 • Kartların sembol biriktirme görevleri: Her bir seviyede açılan, bedelli etkinlik kartı ödül yolu ödüllerine dönüşüyor. Etkinlik kartı sahipleri için etkinlik kartının 50 seviyesinin tamamı bittikten sonra, sonsuz kez tekrarlanabilen ve sembol kazandıran bir “51.” seviye geliyor.
 • Etkinlik kartı dönüm noktası görevleri: Bedelli etkinlik kartı ödül yolu ödüllerine dönüşüyor.
 • Etkinlik kartı haftalık galibiyet görevleri: Artık sembol yerine XP kazandırıyor. Günün İlk Galibiyeti görevleriyle birlikte tamamlanabiliyor.
 • (YENİ) Bedelsiz Günün İlk Galibiyeti görevleri: Her gün ilk galibiyetiniz (veya 3 karşılaşma oynadığınız) için etkinlik kartınızda XP kazanacaksınız. Bu model, standart Günün İlk Galibiyeti görevi gibi gün içinde değerlendirilmesi gereken bir sistem. Yani Günün İlk Galibiyeti görevlerini biriktiremezsiniz.

Kazandığınız sembolleri şu anda olduğu gibi bir sembol mağazasında kullanacaksınız. Yeni etkinlik kartı çıktığında 2000 Sembol kazanmanın şu anda olduğundan daha uzun sürmemesi için gerekli düzenlemeleri yapacağız. Yeni mağazada kategori etiketleri gibi bazı kullanılabilirlik alanlarında iyileştirmeler yapıldı (yukarıdaki görselin solundaki simgeler).

LoL’ün etkinlik kartı gelişiyor diye bedelini arttırmayacağız. Etkinlik kartlarının bedeli 1650 RP kalacak ve kartlar 4 Etkinlik Küresi’yle 200 Etkinlik Sembolü içerecek. Etkinliğin Prestij Serisi temel kostümünü, çerçevesini ve simgesini içeren 2650 RP değerindeki paket de devam edecek.

Kaynak

0
0
0
0
0
46
0

editor
Oğuzhan Erdoğan Spor yapmayı bir hayat tarzı olarak benimsedim...genelde basketbol, masa tenisi, langırt ilgileniyorum. Eşimle birlikte doğa yürüyüşleri ve kamp yapmayı da ayrıca çok seviyoruz. Şu anda özel bir şirket reprezant olarak görev yapmaktayım. Oyun oynama 1996 kara kutu dediğimiz atarilerle başladım 1999 yıllın komşumuzun oğlunun bilgisayarı ile bilgisayarlarla tanıştım sonrasında ilk bilgisayım Commodor64 sahibi oldum bir kaç ay sonra yeni bir Bilgisayar alarak oyun, donanım ve ekipman serüvenime kendi çapımda söküp takma eşe dosta pc toplama ve tamirleri ve daha sonrasında ise donanım alıp satma işleri ile devam ettim. Yakın zaman da ülkemizdeki ekonomik krizi fırsata çevirip son anda güzel bir sistem topladım bu sistemle 20 li yaşlarımdaki gibi oyun oynamaya devam etmeyi düşünüyorum oyun oynarken thegamerstation da oyun ve sistem tavsiyeleri, donanım da 2.el ile ilgli düşüncelerimi sizlere paylaşacağım aynı zamdan kanalımızda da yayın açıp birlikte keyifli zamanlar geçirmeyi planlıyorum.

Bir cevap yazın

EnglishTurkish