Oyun Rehberler

Lies of P – Boss silahları ve muskaları nasıl alınır?

Lies of P oynarken boss silahları ve muskaları biriktirmeniz biraz zaman alacak. Ancak özellikle işçilikle uğraşmak ve hangi bıçağı hangi sapla kullanacağınıza karar vermek istemiyorsanız onları almalısınız. Her boss silahının kendine özgü bir hareket seti vardır. Çoğu en azından güçlü bir savaş yeteneği sağlayan benzersiz bir Fable Art’a sahiptir.

Büyük bossları yenerek Rare Ergo elde edeceksiniz. Bunu Dark Souls’daki bir boss ruhu veya Elden Ring’deki bir hatıra gibi düşünün. Bu özel eşyalar, tüketmelerine karşı koyabilirseniz boss silahlarıyla takas edilebilir. Ancak klasik Soulsborne tarzında önce belirli bir NPC bulmanız gerekecek. Bu rehber burada devreye giriyor. Lies of P’de boss silahlarının kilidini açma ve şimdiye kadar elde ettiğimiz tüm boss silahları ve muskaları aşağıda bulabilirsiniz.

Boss Silahları Nasıl Elde Edilir?

Lies of P - Boss silahları ve muskaları nasıl alınır?
Lies of P – Boss silahları ve muskaları nasıl alınır?

Lies of P’de boss silahlarını, bölge IV’teki St. Frangelico Katedrali’nde Alidoro ile tanışana ve Fallen Archbishop Andreus’u yenene kadar alamazsınız. St. Frangelico Katedrali Kütüphanesi Stargazer’a vardığınızda hazine avcısı Alidoro’yu bulabilirsiniz:

 • Stargazer’dan taş kemer altından, zombilerin olduğu koridor boyunca ilerleyin ve merdivenlerden çıkıp daha yüksek seviyedeki sıvı püskürten cadı düşmanı öldürün. Kendinizi altar ve heykel bulunan yarı su altında kalmış bir odada bulmak için bir merdiven daha çıkın.
 • Sıvıya koşun ve köşeyi dönerek duvar deliğinden kitaplıkları ve balkonu olan odaya girin.
 • Sıvıdan çıkmak için sol merdivenlerden yukarı çıkın. Burada alt etmesi zor bir taşlaşmış zombi devriye geziyor, dikkatli olun.
 • Odanın diğer ucundaki asansörü kullanın.
 • Balkonda çıkan Alidoro ile konuşun.

Alidoro’ya Hotel Krat hakkında bilgi verme veya onu Venigni Works’e yönlendirme seçeneği verilecek. Venigni Works’e giderse ona ne olduğunu söyleyemem, ancak ona otel hakkında bilgi verirseniz, Andreus’u yendikten sonra orada onunla buluşabilir ve Rare Ergo’nuzu kullanarak boss silahları ve muskaları satın alabilirsiniz. Grand Exhibition’da Şampiyon Victor’u yendikten sonra Alidoro’nun Hotel Krat’tan kaybolacağını, ancak kısa bir süre sonra Barren Swamp bölgesinde bulabileceğinizi belirtmekte fayda var.

Lies of P Boss Silahları ve Muskaları

Lies of P Boss silahları / muskaları
Lies of P – Boss silahları ve muskaları nasıl alınır?

Büyük bir boss’u yendiğinizde yalnızca bir Rare Ergo elde ettiğiniz için, Alidoro’dan bir silah mı yoksa muska mı satın almak istediğinize karar vermeniz gerekecek. Şimdiye kadar bulduğumuz tüm silahlar ve muskalar ve bunların hangi Rare Ergo ile ilişkili oldukları aşağıda verilmiştir:

Parade Leader’s Ergo

 • Seven-Coil Springsword: Uzatılabilir bıçaklara sahip ve Fable Art’ı ile şok dalgalarına neden olabilen bir büyük kılıç.
 • Dancing One’s Amulet: Düşük dayanıklılıkta bile kaçmayı sağlar.

Broken Hero’s Ergo

Lies of P Boss silahları / muskaları
 • Etiquette: Kelimenin tam anlamıyla bir şemsiye. Şık görünmek istiyorsanız harika.
 • Extreme Modification Amulet: Silahların saldırısını Fable Yuvalarının sayısına göre artırır.

King’s Flame Ergo

Lies of P Boss silahları / muskaları
 • Holy Sword of the Ark: Bu büyük kılıcın, onu bir glaive’e dönüştüren uzatılabilen bir sapı vardır.
 • Conquering Amulet: Başarılı bir Perfect Guard üzerine, bir silah saldırısının verdiği hasarı geçici olarak artırır.

Twisted Angel’s Ergo

 • Trident of the Covenant: Fable Art’ı ile ileri atılmanıza ve hızlıca saldırmasına izin veren bir Trident.
 • Nameless One’s Amulet: Pulse Hücreleri kullanıldığında hiçbir şeyin tüketilmeme şansına sahiptir.

Burnt-White King’s Ergo

Lies of P Boss silahları / muskaları
 • Puppet Ripper: Bu tırpanın bir ip ile bağlı bir başı vardır, böylece yüklü saldırılar için onu bir kırbaç gibi de kullanabilirsiniz.
 • Triumvirate Amulet: Tüm Lejyon Silahları’nın yetenek seviyesi +1.

Reborn Champion’s Ergo

Lies of P Boss silahları / muskaları
 • Frozen Feast: Liberate Fable Art’ı ile kendi saldırısını güçlendirebilen bir büyük kılıç.
 • Arm of God Amulet: Başarılı bir saldırı üzerine geçici olarak fiziksel hasarı artırır.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın. Tüm içeriklerimiz için The Gamer Station Tüm İçerikler

Oynadığınız oyunlarla, Film ve Dizilerle hatta Teknolojik konularla ilgili tartışmalara girebileceğinizi, başlıklar açabileceğinizi, yorumlar yapabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen Panomuza üye olun!

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve TGS Pano platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir