Oyun Rehberler

Lies of P – Silah konumları nerede bulunur ve silahlar nasıl üretilir?

Krat’ın acımasız sokaklarında ölümcül kuklaları parçalara ayırırken Neowiz’in Pinokyo’sunun elinde her türden P silahı var. İster dev bir İngiliz anahtarıyla dişlilerini toz haline getirin, ister alevli bir hançerle onları kesip biçin; her tür oyun tarzına uygun seçenekler var. Beğendiğiniz bir silah bulamazsanız da üzülmeyin: Lies of P silah üretme yöntemi sayesinde bıçakları ve sapları yeniden birleştirerek kendinize uygun bir silah bulabilirsiniz.

Patron silahları hariç, Lies of P’de aldığınız her silah, bu şekilde yeniden birleştirilebilen hem bir bıçak hem de bir sapla birlikte gelir, bu nedenle silah bulmak nihayetinde işçilik potansiyelinizi genişletir. Burada, oyunda bulduğumuz her Lies of P silah konumunu ne zaman karşılaşacağınıza göre sıralayacağım, en iyi başlangıç silahı için tavsiyemi vereceğim ve daha sonra silah işçiliğinin nasıl çalıştığını açıklayacağım.

Lies of P En İyi Başlangıç Silahı

Lies of P - Silah konumları nerede bulunur ve silahlar nasıl üretilir?

Lies of P oyununun başında üç silahtan birini seçebilirsiniz:

  • The Wintry Rapier
  • The Puppet’s Sabre
  • The Greatsword of Fate

Rapier’in ve Sabre’nin saldırıları daha hızlı olsa da, Greatsword of Fate‘i tavsiye ederim, çünkü bıçağı engellendiğinde en yüksek hasar azalmasını sağlar ve inanın bana, oyunun başlarında patronlara karşı çok fazla engelleme yapacaksınız.

Eğer seçiminizi pişman ederseniz, Parade Master patronundan hemen önce sirkte dolaşan tüccardan diğer iki silahı her zaman satın alabilirsiniz. Yeni silahlar oluşturmak için bıçaklarına ve saplarına erişmek için her iki silahı da satın almalısınız.

ELECTRIC COIL

Lies of P - Silah konumları nerede bulunur ve silahlar nasıl üretilir?

Bu silahı Elysion Bulvarı’ndaki Stargazer’in yakınındaki Gezen Tüccardan satın alabilirsiniz. Yalnızca Stargazer’ın olduğu bitişik odaya gidin ve silahı satın almak için onunla konuşun.

KRAT POLICE BATON

Lies of P - Silah konumları nerede bulunur ve silahlar nasıl üretilir?

Bu silahı, Elysion Bulvarı’ndaki Inside the House’ınn hemen ötesindeki, II. bölgedeki Petrification Disease Quarantine Zone’un avlusundaki büyük Polis memuru kuklasını yenerek elde edebilirsiniz.

SALAMANDER DAGGER

Lies of P - Silah konumları nerede bulunur ve silahlar nasıl üretilir?
Lies of P – Silah konumları nerede bulunur ve silahlar nasıl üretilir?

III. bölgedeki Venigni Works’teki Workshop Union Entrance Stargazer’den yukarı çıkın, sola dönün ve kasaların arkasındaki delikten aşağı düşün.

İçeride iki kukla düşmanı ve bu silahı içeren bir kasa var.

FIRE AXE

Lies of P - Silah konumları nerede bulunur ve silahlar nasıl üretilir?
Lies of P – Silah konumları nerede bulunur ve silahlar nasıl üretilir?

III. bölgedeki Venigni Works’teki Workshop Union Culvert Stargazer’den düz ilerleyin ve dev kukla kayalarının tünelde aşağı yuvarlandığı yere merdivenlerden çıkın. Kayaları ve düşmanlardan kaçınarak tünel boyunca diğer tarafa gidin ve bir sandık bulacaksınız.

BOOSTER GLAIVE

Lies of P - Silah konumları nerede bulunur ve silahlar nasıl üretilir?
Lies of P – Silah konumları nerede bulunur ve silahlar nasıl üretilir?

Bu silahı içeren sandık, III. bölgedeki Venigni Works’ün merkezinde, Puppet of the Future boss’un aşağı yukarı devriye gezdiği su dolu hendeğin diğer ucunda bulunmaktadır. Workshop Union Culvert Stargazer’den sol merdivene tırmanın ve arenaya inen merdivenli bir platform bulmak için koridoru takip edin.

Boss’la savaşabilir veya sandığı almak için koşabilirsiniz.

BIG PIPE WRENCH

III. bölgedeki Venigni Works Stargazer’in Merkezi’nden, Kral’ın Alevi Fuoco’yu yendikten sonra, kukla düşmanlarının ateş bombaları attığı madenlerin ana bölümüne girinceye kadar yolu takip edin.

Bu silahı içeren bir sandık bulmak için merdivenlerle mağaradaki en yüksek platforma tırmanın.

BLIND MAN’S DOUBLE SPEAR

IV. bölgedeki Katedral derinlikleri alanında bulunur. St. Frangelico’s Cathedral Stargazer’den derinliklere doğru devam edin, ardından kirişleri kullanarak asansör kısayolunu açabileceğiniz odanın tepesine çıkın. En tepede, ilerlemek için içinden atlamanız gereken iki büyük kollu tahta tekerlek bulacaksınız.

İkinci tahta tekerleğin önünde durun (kırık kollu olmayan) ve sizi diğer taraftaki bir platforma taşımasına izin verin, bu da içinde bu silahı içeren bir sandık bulunan bir odayı ortaya çıkaracaktır.

ACIDIC CRYSTAL SPEAR

V. bölgedeki Malum District Stargazer’den aşağı inin, ardından sağa dönün ve ayı tuzağını geçtikten sonra köşeyi dönmeye devam edin. İçinde bu silahı içeren bir sandık bulacaksınız.

BONE-CUTTING SAW

V. bölgedeki Malum District Stargazer’den ana yolu takip edin ve kendinizi büyük bir taşlaşma canavarı ve bir moloz yığınına yerleştirilmiş yanan bir Kara Tavşan Kardeşliği sembolü olan açık bir alanda bulana kadar devam edin. Sandık sağınızda, üst seviyede, size pislik atan o canavarın yanında bulunuyor.

Sandığa ulaşmak için tahta platformlar boyunca sola doğru yolunuza devam edin.

BRAMBLE CURVED SWORD

Bu silahı V. bölgedeki Malum District’deki Gezen Tüccardan satın alabilirsiniz. St. Frangelico’s Cathedral’dan sonra Malum District’e girerken mezardan Gülümseyen Tavşan İşaretini almanız veya Kara Tavşan Kardeşliği boss’unu yenerek size bir şeyler satmasını sağlamanız gerekir.

Tüccarı bulmak için Malum District Stargazer’den Red Lobster Inn’e giden kısayolu açtıktan sonra kapıdan geçin ve hemen sağınızdaki varil sırasının arkasına sıkışmış merdivene tırmanın.

DANCER’S CURVED SWORD

Lies of P silah

VI. bölgedeki Rosa Isabelle Caddesi’nde bulunur. Arenada Beyaz Leydi boss’uyla savaşmadan hemen önce, sahne ve tüm kazıklı kuklalarla birlikte, tüfek ateşleyen asker kuklalar ve bomba atan tek tekerlekli bisiklet kuklalarıyla dolu bir ana cadde bulacaksınız. Bu silahı içeren bir sandık bulmak için caddenin sonuna kadar savaşın.

EXPLODING PICKAXE

Lies of P silah

VI. bölgedeki Estella Opera House Entrance Stargazer’den binanın içine girin, sola merdivenlerden çıkın ve ardından örümcekli kadın kuklanın yanından pencereli koridoru takip edin ve tekrar merdivenlerden aşağı inin. Kendinizi başka bir koridorda bulacaksınız, diğer ucunda bir oda, aşağıda başka bir merdiven seti bulunuyor.

Büyük kuklayı yenin ve ardından bu silahı bulmak için o odadaki kasayı açın.

TYRANT MURDERER’S DAGGER

Lies of P silah

VI. bölgedeki Estella Opera House’un alt seviyesinde bulabileceğiniz Curated Venigni Box’ı ona getirdikten sonra, Pulcinella’dan bu silahı satın alabilirsiniz. Buraya ulaşmanın en kolay yolu, boss odasından hemen önce alevli avizeden aşağı düşmek ve ardından bu silahı içeren bir kasa içeren bir oda bulmak için yan geçitten geçmektir.

CLOCK SWORD

Lies of P silah

Kukla Kral’ı yendikten ve Estella Opera House’dan çıktıktan sonra bunu bulabilirsiniz. Bazı pazar tezgahlarının ve yerde tırmalayan başsız bir kuklanın olduğu bir avluya ulaşana kadar şehir sokaklarını takip etmeye devam edin.

Tünelin sağındaki merdivene tırmanın, yukarıdaki hizmetçi kuklalarla savaşın ve bu silahı bulmak için sandığı açın.

CIRCULAR ELECTRIC CHAINSAW

Lies of P silah

VII. bölgedeki Lorenzini Arcade’da bulunan Gezen Tüccardan bu silahı satın alabilirsiniz. Theatre Clemence’e giden kısayolu açtıktan sonra, tüccarı çok sayıda bitkinin olduğu bir odada bir çeşmenin yanında takılarken bulacaksınız.

SPEAR OF HONOR

Lies of P silah

VII. bölgedeki Lorenzini Arcade’ın alt tünellerinde bulunur. Tüneller düşmanlarla ve çürümeye neden olan mavi bir gazla dolu olduğu için silahın yerini anlamak kolaydır. Onların yanından koşarak geçmenizi ve hayatta kalmak için Özellik Arıtma Ampulleri kullanmanızı öneririm.

Bu kendinden yeterli tünel sisteminin sonunda, içinde bu silahın bulunduğu bir kasa ve başlangıç noktasına geri dönmek için açabileceğiniz bir kısayol kapısı bulacaksınız.

LIES OF P Silah Yapımı

Boss silahları hariç, Lies of P’deki her silahın bir bıçağı/kafası ve bir sapı vardır. II. bölgedeki Mad Donkey boss’unu yendikten sonra, silah bıçaklarını ve saplarını yeniden birleştirmenize izin veren Enigma Assembly Tool’u alacaksınız. Süreci en kolay anlama yolu budur:

  • Bıçak: Hasarınızı ve bloklarken elde ettiğiniz hasar azaltmayı sağlar. Her bıçak/kafa ayrıca bir bıçak Fable Art’ı ile birlikte gelir.
  • Sap: Geldiği silah ile ilişkili hareket setini, hasar ölçeklendirmenizi, aynı zamanda sap Fable Art’ınızı sağlar.
  • Fable Arts: Fable Slot’ları tüketerek savaşta kullanabileceğiniz silah becerileridir. Ayrıca, Eugenie’deki Hotel Krat’ta sapın bir Motivity, Technique veya Advance Crank ekleyerek silahınızın stat ölçeklendirmesini de ayarlayabilirsiniz. Bu, o stattaki ölçeklendirmeyi önceliklendirir, ancak her silah da dikkat etmeniz gereken bir taban ölçeklendirmeye sahiptir. Fable Slot’ları bir şeylere vurarak şarj olmaları biraz zaman aldığından, Fable Arts’ı her zaman kullanmayacağınız için, silah seçiminiz gerçekten tercih ettiğiniz oyun tarzınıza, hareket setinize ve ağırlıklı olarak hangi hasar türlerini kullanmak istediğinize bağlıdır.

Son olarak, Hidden Moonstone, Crescent Moonstone ve Half Moonstone kullanarak normal silahlarınızı Eugenie ile yükseltebilirsiniz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın. Tüm içeriklerimiz için The Gamer Station Tüm İçerikler

Oynadığınız oyunlarla, Film ve Dizilerle hatta Teknolojik konularla ilgili tartışmalara girebileceğinizi, başlıklar açabileceğinizi, yorumlar yapabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen Panomuza üye olun!

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve TGS Pano platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir