Aksiyon Haberler Macera RPG / MMORPG

Lost Ark, Twitch’te en yüksek ikinci izleyici sayısına sahip

Gamesight’a göre Perşembe günü itibariyle Lost Ark, Twitch.tv’de 48 saatlik bir süre içinde en yüksek ikinci eşzamanlı görüntülemesine sahip oldu.

Lost Ark teknik olarak henüz piyasaya sürülmedi ve oyun şimdiden Twitch izlenme rekorları kırdı. Dünyanın dört bir yanındaki oyunculara, oyuna erken erişim sağlayan Founder’s Pack’i alma şansı verildi. Gamesight, 10 Şubat 2022 itibariyle, oyunun Twitch’teki izlenme sayısının 23.11 milyon saate ulaştığını, ortalama izlenme sayısı 471.500 ve en yüksek izlenme sayısı 1.280.000 olduğunu bildirdi.

Lost Ark’ı en yüksek izleyici sayısında yenen tek oyun, VALORANT. Gamesight’a göre Twitch’te en çok izlenen oyun olan Grand Theft Auto V, geçtiğimiz hafta 29.600.000 saat izlenme sayısına ulaştı. Yani Lost Ark’ın mevcut hızında oyun üçüncü gününden sonra bu sayıyı geçecek.

Lost Ark, Amazon Studios tarafından batıda piyasaya sürülmektedir ve stüdyonun son birkaç aydır sahip olduğu ikinci başarılı MMORPG sürümüdür. Amazon Studios, doğaüstü Aeturnum adasında geçen PvP tabanlı MMORPG oyunu New World’den de sorumluydu. New World, Eylül ayında yayınlandığı sırada 1.000.000 en yüksek izleyiciye ulaştı.

MMORPG’ler genellikle görüntüleme açısından çok güçlü başlasa da, devamlılık açısından oyuncuların gerçekten ne kadar yatırım yapmak istediğine bağlı olduğunu hatırlamak önemlidir. New World, ilk çıkış tarihinden bu yana oyuncu tabanında sürekli bir düşüş yaşadı. Steamcharts’a göre, New World, çıkış tarihinden bir ay sonra oyuncu tabanının %60’ını kaybetti. Lost Ark’ın önümüzdeki birkaç ay boyunca ivmesini sürdürüp sürdüremeyeceğini göreceğiz.Kaynak

0
0
0
0
0
9
0

Bir cevap yazın