Teknoloji

Microsoft, Xbox panosuna Twitch akışını geri getiriyor

Twitch akışı, Microsoft tarafından 2017’de kaldırıldıktan sonra Xbox panosuna geri dönecek.Alpha ve hızlı alfa üyeleri, Twitch akış entegrasyonunun Xbox panosuna geri dönüşüne tanık olan ilk Xbox kullanıcıları olacak.

Twitch yayın seçeneği, ilk kez 2014’te piyasaya sürülen ek arabirime benzer ve kullanıcıların Xbox kılavuzunun “Yakala ve Paylaş” sekmesinde oyunlarını hemen yayınlamaya başlamalarına olanak tanıyor. Kullanıcıların “Şimdi canlı yayına geç” düğmesine basabilmeleri için yalnızca Twitch hesaplarını Xbox konsoluna bağlamaları gerekecek.

Yeni gösterge paneli özelliği, canlı akış için ses ve video bileşenlerini de destekleyerek mikrofon ve web kamerası seçenekleri arasında geçiş sağlayacak. “Daha Fazla Seçenek” altında, kullanıcılar hem oyun hem de mikrofon sesini, çözünürlüğü ve bit hızını kontrol edebilecekler.

Canlı yayındayken, izleyiciler yayın platformunu destekleyen herhangi bir cihazdan yayınınızı izleyebilir. Xbox konsolunun kendisinde, sizi takip eden oyuncular, canlı yayına geçtiğinizde bildirim alabilir. Bunu ayarlamak için kullanıcıların Tercihler içindeki Xbox Bildirimleri sekmesine gitmeleri ve istedikleri canlı akış ayarlarını seçmeleri gerekir.

 

Resmi duyuruda Microsoft, “Geri bildiriminizi duyduk ve hayranların en sevdiği özelliği yeniden tasarlanmış ve her zamankinden daha iyi bir şekilde geri getirmekten heyecan duyuyoruz” dedi. Şu anda yalnızca Alpha üyeleri için mevcut olsa da Microsoft, yeni bir pano güncellemesiyle Twitch entegrasyonunu tüm kullanıcılara genişletmeyi planlıyor.

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir