Uncategorized

Minecraft Biomes Rehberi – Tüm Ilıman Biyomlar!

Minecraft’taki Ilıman biyomlar hakkında bilmeniz gereken her şey burada!

Not: Bu kılavuz, Minecraft’ın Windows 10, Xbox, PlayStation, Switch ve mobil cihazlarda bulunan Bedrock sürümüne odaklanmaktadır.

Minecraft’ta gerçekten yaşaması zor olan pek biyom yoktur, ancak bazılarında hayat kurmak diğerlerinden daha kolaydır. Bu ılıman biyomlar, ister ilk kez giriş yapıyor olun, ister bir Minecraft ustası olun, başlamak için en kolay yerdir. Aşağıda, onlar hakkında bilmeniz gereken her şeyi detaylandırıyoruz.

İçindekiler

  • ovalar
  • Ormanlar
  • bataklıklar

Ovalar

Ovalar en yaygın biyomlardan biridir – hiç Minecraft oynamamış olsanız bile, muhtemelen ovaların ekran görüntüsünü görmüşsünüzdür. Bu biyom çoğunlukla düzdür, ancak bazı ağaçları da olabilir.

Bu biyom, ortak çiftlik çetelerini ve atları ortaya çıkarır ve eşek bulabileceğiniz tek biyomdur. Arılar ve kovanlar da burada bulunur. Tüm yaygın, biyoma özgü olmayan düşman çeteler burada ortaya çıkar. Çoğu çiçek bu biyomda yetişirken, ayçiçeği ovası varyantı, ayçiçeği üretebilen tek biyomdur. Köyler ve yağmacı karakolları, oldukça nadir olsalar da, ova biyomlarında ortaya çıkabilir.

Ormanlar

Ormanlar, ovalar kadar yaygındır ve tipik olarak yoğun meşe ve huş ağaçları ve göllere sahiptir. Ormanlar, kurt üretebilen tek biyomdur; Bu iyi çocukları kemiklerle ehlileştir, sana sadık kalacaklar ve üssünü korumaya yardım edecekler. Tüm yaygın, biyoma özgü olmayan düşman çeteler burada ortaya çıkabilir. Nadiren, yakındaki ağaçların alev almasına neden olabilecek bir lav havuzu bulabilirsiniz.

*Ormanın birkaç farklı alt türü vardır:

  • Çiçek ormanları, belirli bir biyoma özgü olmayan ve diğer birçok ormandan daha az yoğun olan her tür çiçek üretebilir.
  • Karanlık ormanlar, daha kalın koyu meşe ağaçlarının yanı sıra meşe ve huş ağaçları içerir. Bununla birlikte, koyu meşe yapraklarının yoğunluğu nedeniyle, karanlık ormanlar adlarına yakışır ve gün boyunca düşman çetelerin sık sık ortaya çıkmasına yetecek kadar karanlıktır. Ormanlık konaklar doğabilir ancak son derece nadirdir ve genellikle dünyanızın doğuşundan binlerce blok ötede bulunur.
  • Huş ve uzun huş ağacı ormanları, temelde ormanlarla aynıdır, ancak kurtlar yuva yapamaz ve yalnızca huş ağaçları görürsünüz.

Bataklıklar

Bataklıklar yaygın ama tehlikelidir. Bu kasvetli biyom nispeten düzdür, ancak olağandışı sığ suların gri-yeşil lekeleriyle noktalanmıştır. Meşe ağaçları burada yetişir, sarmaşıklarla kaplıdır ve bu, zambak yastıklarını ve mavi orkideleri bulabileceğiniz tek biyomdur.

En önemlisi, yine de, bu biyom geceleri yer üstünde sümüksüler üretebilir ve bataklıklar cadı kulübeleri üretebilir.

18
23
37
10
20
1
10
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi okumayı çok isteriz, yorum yapmak için tıklayınız.x
()
x
X