Haberler

Minecraft Oyuncusu İnanılmaz Bir Roket Yaptı

Birçok oyuncu için Minecraft, sandbox oyunlarının zirvesinde ve en ikonik oyunu. Minecraft yalnızca on yıldan fazla bir süredir varlığını sürdürmekle kalmamakla birlikte oyunu erişmek ve basit stili ile oyunculara sunduğu sınırsız yaratıcılık imkânı sebebiyle oyuncuların ilgisini çekti. Oyunun sağlam ve genişleyen yapım ve yapım sistemlerinden yararlanan sayısız  Minecraft oyuncuları, yıllar boyunca şaşırtıcı yapıtları inşa etmeyi başardı. 

Oyunun özgürlüğünü kullanan oyuncular inanılmaz sanat eserleri ya da Redstone makine parçaları ile yapıt inşa etmesine izin verdiğinden, başyapıtın türü de önemsizdir. Minecraft ’da basit ama güzel yapıt ve tam işlevli hesap makineleri gibi inanılmaz derecede karmaşık yapıtlar bir arada var olabilir.

Bununla birlikte, bazı oyuncular daha karmaşık yapıtların daha etkileyici olduğunu düşünür ve diğer oyuncuların ürettiği karmaşık yapıtları geride bırakmak isteği ile yenilikleri ortaya çıkarır. Bu harika yapıtların yanı sıra T.N.T’yi devreye sokabilen tamamen mobil bir Minecraft tankı gibi çılgın yapıtlar üretilebilir.

via: Reddit kullanıcısı sleeping_Prince

Son zamanlarda, bir Reddit kullanıcısı gerçekten havaya fırlatılabilen bir roket gemisi inşa etmeyi başardı. Reddit kullanıcısı sleep Prince roketin yapımcısıydı ve klipleri ile birlikte havaya fırlatıldığı anı yakaladı. Roket ’in kalkış sırasında yarattığı yansımalar ilk başta garip görünse de, Redstone kullanımını gören herkes aracın mekanizmasını hemen fark edebilir. Kalkış sırasında yaratılan yansımaların sebebi ise her parçanın bağımsız hareket etmesi ve onları sürekli olarak havaya iten pistonlara sahip olmasıdır.

Olaya gelecek olursak roket devasa bir Minecraft ortaçağ şehri gibi bir yapıttır ancak pistonlar onu her seferinde bir blok yukarı doğru hareket ettirerek uçuyormuş gibi görünmesini sağlar. Bu yapıt gerçek hayattaki roketlerin çalışma mantığı ile uymasa bile ortaya çıkarılan yapıtın inanılmaz bir eser olduğu gerçeğini ortadan kaldırmaz.
Minecraft hayranları gerçekçi bir çizim gibi başyapıtlar üretmeye devam ettikçe, oyuncular da sleep Prince ’in muhteşem roketi gibi muhteşem eserler yaratır. Minecraft’s Steam, PlayStation ve Xbox üzerinden satın alabilir ve sizde kendi yaratıcılığınızı kullanarak inanılmaz baş yapıtlar çıkararak eğlencenin keyfini sürebilirsiniz.

Bu tarz içeriklere ilginiz ve merakınız varsa yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz. En güncel oyun haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Avatar for Thebabutza

author
Oğuzhan Erdoğan Spor yapmayı bir hayat tarzı olarak benimsedim...genelde basketbol, masa tenisi, langırt ilgileniyorum. Eşimle birlikte doğa yürüyüşleri ve kamp yapmayı da ayrıca çok seviyoruz. Şu anda özel bir şirket reprezant olarak görev yapmaktayım. Oyun oynama 1996 kara kutu dediğimiz atarilerle başladım 1999 yıllın komşumuzun oğlunun bilgisayarı ile bilgisayarlarla tanıştım sonrasında ilk bilgisayım Commodor64 sahibi oldum bir kaç ay sonra yeni bir Bilgisayar alarak oyun, donanım ve ekipman serüvenime kendi çapımda söküp takma eşe dosta pc toplama ve tamirleri ve daha sonrasında ise donanım alıp satma işleri ile devam ettim. Yakın zaman da ülkemizdeki ekonomik krizi fırsata çevirip son anda güzel bir sistem topladım bu sistemle 20 li yaşlarımdaki gibi oyun oynamaya devam etmeyi düşünüyorum oyun oynarken thegamerstation da oyun ve sistem tavsiyeleri, donanım da 2.el ile ilgli düşüncelerimi sizlere paylaşacağım aynı zamdan kanalımızda da yayın açıp birlikte keyifli zamanlar geçirmeyi planlıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR