Haberler

Monster Hunter Rise: Sunbreak satışları şimdiden 2 milyonu aştı

Capcom, Monster Hunter Rise için oyuna yeni görev kademeleri, yerel ayarlar, canavarlar ve daha önce hiç deneyimlenmemiş avlanma eylemleri ekleyen Sunbreak genişlemesinin dünya genelinde 2 milyonun üzerinde satış yaptığını açıkladı. DLC’nin yakın zamanda başlatıldığını düşünürsek, bu sayı oldukça iyi görünüyor.

Buna ek olarak şirket, Monster Hunter Rise’ın piyasaya sürülmesinden bu yana 10 milyon adet sattığını da açıkladı.

Capcom, bu rakamları “devam eden ücretsiz güncellemeler ve bir PC sürümünün lansmanının yanı sıra Sunbreak’i içeren bir setin piyasaya sürülmesi dahil olmak üzere çeşitli önlemlere” eşitliyor.

Ve az önce bahsettiğim PC versiyonuna gelince, Monster Hunter Rise, Sunbreak’in piyasaya sürülmesinden bu yana Steam’deki oyuncu sayılarının arttığını gördü.

Bu yıl Ocak ayında PC’de piyasaya sürüldüğü sırada oyun, eşzamanlı oyuncu sayısı bakımından 134.262’ye ulaştı. Şirketin dün bildirdiği gibi, oyun şimdi bu rakamı ikiye katlamaya yaklaşıyor.

Monster Hunter Rise

Seri bir bütün olarak hiç de fena değil. Aslında Monster Hunter, Capcom’un en çok satan serisidir ve Resident Evil’ı bile geride bırakır. Şu anda, Monster Hunter World, 21 milyon adet sevkıyat rekoru kıran Capcom’un en çok satan oyunudur (bu sayı, Monster Hunter World: Iceborne Master Edition istatistiklerini de içeriyor). Sunbreak hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdaki haberimizden göz atabilirsiniz.

Benzer İçerik: Capcom, Monster Hunter Rise: Sunbreak’in Boyutunu ve Yeni İçeriğe Erişmek İçin Ön Koşulları Açıkladı

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR