E-SPOR Haberler

MSI 2022 Güney Kore’nin Busan kentindeki BEXCO’da gerçekleşecek!

Espor gazetecisi Kenzi tarafından bugün yayınlanan bir rapora göre, Güney Kore’deki Busan Sergi ve Kongre Merkezi (BEXCO), Sezon Ortası turnuvasının bir sonraki baskısına ev sahipliği yapacak.

İlk olarak T1 CEO’su Joe Marsh tarafından 24 Mart’ta Nicholas “LS” De Cesare ile yaptığı konuşmada ortaya çıkan mekan, liman kenti Busan’da bulunuyor ve 4.002 kişilik bir oditoryum içeriyor.

MSI 2022 için bir tarih henüz açıklanmadı, ancak Kenzi’ye göre Mayıs ayında gerçekleşmesi bekleniyor.

Bu etkinlik ilk kez Güney Kore’de yapılacak. Sezonun ilk uluslararası League of Legends etkinliği olan MSI, daha önce Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Brezilya, Fransa, Tayvan ve en son İzlanda’da ev sahipliği yapmıştı.

Kenzi’ye göre Riot Games başlangıçta etkinliğe 2021’de bir balon sistemi ile PUBG Global Invitational.S’nin düzenlendiği Güney Kore’nin Incheon kentinde ev sahipliği yapmayı planlamıştı, ancak etkinlik daha sonra Busan’a taşındı.

Çok sayıda otelin MSI 2022’de yarışacak takımlar için şimdiden konaklama sağladığı bildiriliyor. Tüm bölgesel liglerin birinci ve ikinci devreleri arasında düzenlenen MSI 2022’nin 13 takıma ev sahipliği yapması bekleniyor. VCS temsilcisi GAM Esports’un seyahat kısıtlamaları nedeniyle katılamadığı için geçen yıl etkinlikte sadece 12 takım yarıştı.

MSI 2022’nin canlı izleyici alıp almayacağı henüz belli değil.


Kaynakhttps://dotesports.com/league-of-legends/news/msi-2022-reportedly-held-bexco-south-korea

0
0
0
0
0
22
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish