Genel Haberler Oyun-İş Dünyası

Netflix, Gaming tarafını geliştirmek için başka bir stüdyo daha satın aldı!

Netflix, saflarına bir oyun geliştiricisini daha ekledi. Şirket, Teksas merkezli bir mobil stüdyo olan Boss Fight Entertainment’ı satın aldığını duyurdu. Oxenfree geliştiricisi olan Boss Fight Entertainment, Night School ve Stranger Things bulmaca oyununun arkasındaki ekip olan Next Games’in ardından Netflix’in satın aldığı üçüncü oyun stüdyosu. Boss Fight’ın eski oyunları arasında Dungeon Boss adlı bir mobil strateji oyunu bulunuyor. Stüdyo, Facebook oyunu CastleVille’i geliştiren Zynga’nın Dallas stüdyosunun kapanmasının ardından kuruldu.

Haber, Netflix’in oyun alanına büyük bir giriş yaptığı sırada geliyor. Yerleşik stüdyoları satın almanın yanı sıra Netflix, mobil oyunları da abonelik paketinin bir parçası haline getirdi.

Netflix’in oyun stüdyolarından sorumlu başkan yardımcısı Amir Rahimi Boss Fight ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Bu stüdyonun türler arasında hit oyunlar oluşturma konusundaki kapsamlı deneyimi, Netflix üyelerine, oynamak istedikleri her yerde harika oyunlar sunma becerimizi hızlandırmaya yardımcı olacak” dedi.
Kaynak

0
0
0
0
0
42
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish