Haberler

Netflix, Gaming tarafını geliştirmek için başka bir stüdyo daha satın aldı!

Netflix, saflarına bir oyun geliştiricisini daha ekledi. Şirket, Teksas merkezli bir mobil stüdyo olan Boss Fight Entertainment’ı satın aldığını duyurdu. Oxenfree geliştiricisi olan Boss Fight Entertainment, Night School ve Stranger Things bulmaca oyununun arkasındaki ekip olan Next Games’in ardından Netflix’in satın aldığı üçüncü oyun stüdyosu. Boss Fight’ın eski oyunları arasında Dungeon Boss adlı bir mobil strateji oyunu bulunuyor. Stüdyo, Facebook oyunu CastleVille’i geliştiren Zynga’nın Dallas stüdyosunun kapanmasının ardından kuruldu.

Haber, Netflix’in oyun alanına büyük bir giriş yaptığı sırada geliyor. Yerleşik stüdyoları satın almanın yanı sıra Netflix, mobil oyunları da abonelik paketinin bir parçası haline getirdi.

Netflix’in oyun stüdyolarından sorumlu başkan yardımcısı Amir Rahimi Boss Fight ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Bu stüdyonun türler arasında hit oyunlar oluşturma konusundaki kapsamlı deneyimi, Netflix üyelerine, oynamak istedikleri her yerde harika oyunlar sunma becerimizi hızlandırmaya yardımcı olacak” dedi.
Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir