Haberler

New World Oyuncuları Su Altında Yürüyebilir Ama Yüzemez

Yeni Amazon MMORPG New World, su altında yürümenin tamamen mümkün olduğu keşfedilmiş olsa da, yüzme yeteneğini içermiyor.

Amazon Games’in New World hayranları, oyunda yüzmenin henüz mümkün olmasa da su altında yürümenin bir seçenek olduğunu keşfettiler. Oyun, Aeternum’un fantastik dünyasında geçen bir MMORPG’dir ve bu ayın başlarında piyasaya sürüldüğü gün yarım milyondan fazla oyuncuyu gören NewWorld ile şimdiden bir hit olduğunu kanıtlıyor.

New World, Aeternum adasında gemi kazası geçiren oyunculara hem PvE hem de PvP savaşının mevcut olduğu hayatta kalma, yiyecek arama ve savaşma görevi veren bir açık dünya macerasıdır. Oyuncular, yakın dövüş, menzilli topçu ve diğer dünya güçleri dahil olmak üzere oyunun silah cephaneliğini kullanarak hayatta kalabilirler. Yeni sürümün popülaritesi sunucuları bunalttı ve birçoğu uzun beklemeler nedeniyle oyuna erişemedi. Geliştirici Amazon Games Orange County‘nin yakında bir düzeltme bulması ve oyunun tüm oyuncularının dünyanın sunduğu birçok sırrı ortaya çıkarmasını sağlaması bekleniyor. Keşfedilecek ve deneyimlenecek çok şey bulunan New World, şimdiden yılın en popüler yeni IP’lerinden biri olduğunu kanıtlıyor.

Popülerliğine rağmen, New World, birçok oyuncunun yüzme eksikliğini dile getirdiği mükemmel bir oyun değil. Oyun birden fazla su kütlesi içeriyor, ancak oyuncular oyun seçeneği ve animasyonları olmadığı için yüzemiyor. PCGamer tarafından bildirildiği üzere, oyun bir yüzme özelliği için hazırlanmış gibi görünüyor ve oyuncular yeterince derin suya girdiğinde bir nefes ölçer bile sunuyor. Garip bir şekilde, hiçbir New World sakini yüzme becerisine sahip olmasa da, bunun yerine su altında yürüyebilirler. Bu fenomen, YouTuber Ordinary Sense tarafından bir videoda özetlendi.

Bu özellik, benzer açık dünya hayatta kalma oyunlarında oldukça yaygın olduğundan, yüzmenin olmaması New World için ilginç bir seçimdir. Geleneksel olarak, yüzme olmayan oyunlar oyuncuların çok derin suya girmesini engeller ve New World’ün buna sahip olmaması, yüzmenin başlangıçta oyunun piyasaya sürülmesi için tasarlandığını gösterebilir. Bir solunum ölçerin dahil edilmesi, özelliğin piyasaya sürülmemesine rağmen bir noktada geliştirilebileceğini de gösteriyor. Gelecekteki bir oyun güncellemesinde yüzmenin eklenmesi olasıdır.

Garip sualtı yürüyüşü, New World hayranları arasında şimdiden bir popüler hale geldi ve oyuncular sosyal medyada yüzme eksikliğiyle alay ediyor. New World’deki birçok su kütlesi daha sığ tarafta olma eğilimindedir, ancak oyuncuların su altında yürümeyi deneyebilecekleri birçok alan vardır. Oyunun geliştiricisi henüz durumu ele almadı.

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR