Haberler

New World, yeni AFK tespit yöntemlerini ve cezalarını uyguluyor

Amazon Games, New World’ün AFK sistemini atlamaya çalışan oyunculara karşı yeni bir çözüm geliştiriyor.

Cumartesi gecesi geç saatlerde yayınlanan bir güncellemede, topluluk yöneticisi HardcoreHenry, AFK oyuncularıyla nasıl başa çıkmayı planladıklarına dair bir güncelleme yayınladı. Gönderi de ayrıntılara yer verilmedi.

Oyun pazartesi günü piyasaya çıktığından beri New World oyuncuları, sıra sürelerinin ne kadar korkunç olduğunun farkındalar ve pek çoğu, New World Geliştiricileri tarafından önlemek için uygulanan otomatik AFK oyuncu azaltma sistemini aşmanın yollarını bulmaya çalışıyor. Çünkü oyuna tekrar döndüklerinde uzun bir sıra süresi bekliyorlar.

Birçok oyuncu sistemden kaçmak için otomatik olarak duvarlara koşuyor, ancak otomatik koşmanın AFK zamanlayıcısından bir vuruştan kaçınmadığı biliniyor, çoğu oyuncu afk kalmamak için makrolar ayarlıyor.

Artık sisteme ilk kez yakalananlar, AFK zamanlayıcı normal çalışıyormuş gibi ana menüye yönlendirilecekler. Ancak davranış devam ederse New World “daha sert” cezalar uygulayacak. Gönderi, AFK sisteminden kaçınmaya devam eden oyunculara ne olduğu hakkında ayrıntılı bilgi vermedi.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR