Haberler

Okyanusya takımları NA VCT LCQ’dan çıkarıldı, grup aşaması 8 takım formatına geçecek

OCE’deki VALORANT ekipleri için bir yıllık VCT elemelerin hiçbir anlamı kalmadı.

ORDER ve Chiefs Esports Club, COVID-19 kısıtlamaları nedeniyle Ekim ayındaki NA VCT Son Şans Elemeleri’nden çıkarıldı.

Eylül ayındaki Okyanusya Tur Şampiyonası’nda ilk iki sırada bitirerek LCQ’ya katılmaya hak kazanan Avustralyalı takımlar, 12 Ekim’de Los Angeles’ta sekiz Kuzey Amerika takımına katılmaya ve VALORANT’ın Champions etkinligi için yer edinmeye çalışacaktı.

Riot sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “COVID-19 düzenlemeleri, seyahat belgeleri sorunları ve ek karmaşık faktörler nedeniyle, bu ekiplerin seyahat etmesini, etkinlikte rekabet etmesini ve makul bir zaman diliminde eve dönmesini sağlayamadık.” Dedi.

Telafi etmek için Riot, LCQ formatını değiştirmeyi ve sekiz takımlı bir braket benimsemeyi seçti. Etkinliğin formatı ve programı “önümüzdeki birkaç gün” içinde açıklanacak.

Riot, “Bu sonuçtaki hayal kırıklığınızı paylaşıyoruz ve bu heyecan verici VALORANT bölgesini gelecekteki etkinlikler için geri getirmek için çalışacağız.” Dedi.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR