100 Thieves dokonało niesamowitego powrotu przeciwko Gambitowi na VCT Masters Berlin.

przepowiednia
3 minuty czytania

Pomimo przegranej na pierwszej mapie i pozostania w tyle na drugiej, przeciwko 100 Thieves Gambit, wrócił, by zaskoczyć faworytów z regionu EMEA, stając się pierwszą drużyną, która awansowała do playoffów w VCT Masters Three Berlin.

Na Ascent, mapie wybranej przez Gambit, Gambit wybrał agresywną grę, ale 100 Thieves było przygotowanych na ten styl gry.

Niektórzy gracze Gambit utrzymali pierwszą połowę blisko, na przykład dzięki skuteczności rozgrywania d3ffo w Jett, a Gambit zakończył pierwszą połowę prowadząc 7-5.

Rundy siłowe 100T nie dały zespołowi NA żadnego interesu przeciwko jednej z najlepszych drużyn defensywnych turnieju. Gambit zmiażdżył 100T w drugiej połowie i zajął mapę Ascent 13-5.

D3ffo dał przewagę Gambitowi w Icebox swoją skuteczną grą. Silna obrona miała równie niebezpieczny plan ataku: zaplanowany w odpowiednim momencie, zdeterminowany i trudny do przewidzenia. Gambit objął prowadzenie 100-6 przed przerwą 1T i objął prowadzenie 9-3 w ataku przed przerwą.

Sheydos i nAts wykonali dwa powtórzenia w rundzie pistoletowej, ale 100T powoli powrócił, trzymając się post-roślin, aby pozostać przy życiu. 100T miał 10-3 straty, ale doprowadził sytuację do 11-11, a klasyczne sprzęgło Hiko przypieczętowało powrót w Icebox, wysyłając serię na trzecią mapę.

100T rozpoczęli defensywnie w Splicie, a ich agresywna gra zmusiła Gambita do pchania pod presją i przy niewielkiej liczbie osób. Gambit trwał kilka rund z zaledwie kilkoma pełnymi zakupami, ale dzięki weteranom LAN nitr0 i stali kilka scenariuszy 1 na 1 wygrało 100 złodziei. Pojedynkowicz z NA wykorzystał Asunę Jett (17 zabójstw z agentem), prowadząc 9-3 100T do przerwy. Pomimo rundy pistoletowej 100T nadal musiał walczyć z silną obroną Gambitu, ale inny sprzęt Hiko zapewnił niezbędny rozpęd, aby 100T ostatecznie przeciągnął się przez linię mety.

Fakt, że wygrało 100 Thieves, był zaskoczeniem, biorąc pod uwagę początek serii, dając Gambitowi zdecydowanie pierwszą połowę pierwszej i drugiej mapy. Wyglądało na to, że Gambit zdominuje drugą serię z rzędu po zmiażdżeniu japońskiego Crazy Raccoon w otwarciu turnieju, tracąc tylko jedną mapę w serii. Dzięki tej wygranej po pokonaniu Havan Liberty pierwszego dnia, 100T awansowało do baraży.