Wraz z powrotem TenZ, Sentinels NA VCT Challengers pokonali NRG w meczu otwarcia.

kolce
2 minuty czytania

W swoim pierwszym oficjalnym meczu od eliminacji do fazy grupowej Mistrzów, Strażnicy mieli ciężki start, aby pokonać NRG Esports w swojej pierwszej serii VALORANT w 2022 roku, wygrywając serię 2-1.

Seria rozpoczęła się od wyboru Strażników, Fracture. Ale NRG wchłonęło zeszłorocznego giganta z Ameryki Północnej, grając agresywnym stylem, który oszołomił nieśmiałą drużynę Strażników. TenZ nie wyglądał jak supergwiazda w pierwszej połowie, z zaledwie pięcioma zabójstwami na Jett i zero do pięciu na pierwszym stole krwi. Obudził się w drugiej połowie, dokonując dwóch potrójnych zabójstw w pierwszych trzech rundach. Został jednak wyprzedzony przez duet tex i ANDROID, który wypchnął NRG poza linię z wynikiem 13-10.

Na nieszczęście dla NRG, TenZ pozostał gorący, gdy weszli do Haven. Pomimo zdobycia kilku kolejnych trzech zabójstw, NRG utrzymał prowadzenie 7-5, gdy weszli do przerwy po ataku. W obliczu żenującej porażki 2022: 2 rozpoczynającej sezon 0, Sentinels zagrali imponującą ofensywę w drugiej połowie i nikt w NRG nie miał większego pozytywnego wpływu na Jetta poza s0m. Strażnicy wzięli mapę Haven 13-11, aby wysłać serię do Bind.

Na ostatniej mapie Sentinels szybko objęli prowadzenie 14: 6 od TenZ z 1 zabójstwami. NRG nie dostarczyło potrzebnych odpowiedzi. Strażnicy objęli prowadzenie 19-11 po przerwie z 1 zabójstwami TenZ. NRG wygrał nienaganną (a także istotną) rundę pistoletową, aby rozpocząć coś, co powinno być możliwym powrotem. Jednak Sentinels zdołali zakończyć serię dobrym atakiem w miejscu A.

Strażnicy otworzą weekend meczem z Pittsburgh Knights w następny piątek.